Ev / Haberler / Minecraft’a Büyük Su Altı Güncellemesi Geliyor!

Minecraft’a Büyük Su Altı Güncellemesi Geliyor!

2018 yazında Minecraft’a gelecek olan güncelleme, su altına girmek için oyunculara birden fazla sebep verecek. Su altı bir ev yapmıyorsanız okyanusa pek dalmazdınız fakat bu güncelleme size kendinizi okyanusun soğuk sularında bulduracak.

Aquatic Güncellemesi

Bir dahaki yaz gelecek olan Aquatic Güncellemesi’nde, oyuna yıkık gemiler, balinalar ve mercan resifleri eklenecek. Bu güncelleme ile Minecraft okyanusları biraz daha canlanacak. Geliştirici ekibinin söylemine göre; güncelleme aynı zamanda okyanusları farklı balıkların yaşadığı, farklı resiflerin olduğu biyomlara ayıracak. Ayrıca yakaladığınız balıkları bir kovanın içine koyup taşıyabileceksiniz, bu sayede de evinizde bir akvaryum bile yapabilirsiniz.

Yıkık gemiler ve buzdağları, Minecraft’ın çoğu yapısı gibi bir hazine içerecek. Bu yapılara ise sudaki balinaları takip edip ulaşabileceğiz.

Oyuna eklenecek olan bir ayrı şey ise mızrak. Bu mızrak hem yakın dövüşte, hem de menzilli dövüşte kullanılabilecek. Mızrağı büyülemememeniz halinde, onu uzağa atmanız durumunda bir daha kullanamayacaksınız.

Geliştirici takımı, açıklamalarında oyuna yeni gelecek olan düşman yaratığı da açıkladı. Bu mob, oyuncuların oylaması ile çekildi. Yeni yaratık, birkaç gün uyumazsanız size saldıracak olan bir vatoz olacak. Kulağa çok garip geliyor açıkçası. Ayrıca, bu yaratıkların saldırma algoritması Enderman’e benzeyecek. Yani bu vatoza gözünüz açıkken bir süre bakarsanız size aniden saldıracak, balkabağı önemli… Neyse boş yapmayalım, vatozumuzun fotoğrafı da aşağıda. (Sağ üstteki)

Geliştirici ekibinin açıklamalarını aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

 

 

Hakkında Efrıs

OyunGG projesinde genel yayın yönetmeni ve sosyal medya editörü olmakla birlikte oyunlara ilgi duyan bir yabancı dil öğrencisiyim. Oyun merakım 8-9 yaşlarımda babamın internet kafesinde başladı, o zamandan bu yana da sürüyor.

Buna da bak!

Battlefield v

Battlefield V ‘in Hikaye Modu İçin Tanıtım Videosu Yayınlandı

Her oyununda bize savaş meydanlarının gerçek hissini tattıran Battlefield V ‘in, hikaye modu için yeni bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir