Ev / Haberler / Minecraft’a Büyük Su Altı Güncellemesi Geliyor!
Valorant names

Minecraft’a Büyük Su Altı Güncellemesi Geliyor!

2018 yazında Minecraft’a gelecek olan güncelleme, su altına girmek için oyunculara birden fazla sebep verecek. Su altı bir ev yapmıyorsanız okyanusa pek dalmazdınız fakat bu güncelleme size kendinizi okyanusun soğuk sularında bulduracak.

Aquatic Güncellemesi

Bir dahaki yaz gelecek olan Aquatic Güncellemesi’nde, oyuna yıkık gemiler, balinalar ve mercan resifleri eklenecek. Bu güncelleme ile Minecraft okyanusları biraz daha canlanacak. Geliştirici ekibinin söylemine göre; güncelleme aynı zamanda okyanusları farklı balıkların yaşadığı, farklı resiflerin olduğu biyomlara ayıracak. Ayrıca yakaladığınız balıkları bir kovanın içine koyup taşıyabileceksiniz, bu sayede de evinizde bir akvaryum bile yapabilirsiniz.

Yıkık gemiler ve buzdağları, Minecraft’ın çoğu yapısı gibi bir hazine içerecek. Bu yapılara ise sudaki balinaları takip edip ulaşabileceğiz.

Oyuna eklenecek olan bir ayrı şey ise mızrak. Bu mızrak hem yakın dövüşte, hem de menzilli dövüşte kullanılabilecek. Mızrağı büyülemememeniz halinde, onu uzağa atmanız durumunda bir daha kullanamayacaksınız.

Geliştirici takımı, açıklamalarında oyuna yeni gelecek olan düşman yaratığı da açıkladı. Bu mob, oyuncuların oylaması ile çekildi. Yeni yaratık, birkaç gün uyumazsanız size saldıracak olan bir vatoz olacak. Kulağa çok garip geliyor açıkçası. Ayrıca, bu yaratıkların saldırma algoritması Enderman’e benzeyecek. Yani bu vatoza gözünüz açıkken bir süre bakarsanız size aniden saldıracak, balkabağı önemli… Neyse boş yapmayalım, vatozumuzun fotoğrafı da aşağıda. (Sağ üstteki)

Geliştirici ekibinin açıklamalarını aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi oyunlar 🙂

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.