Ev / Tavsiyeler / Misafir Çocuğu Oyunları – Taz Wanted
Valorant names

Misafir Çocuğu Oyunları – Taz Wanted

Misafir çocuğu geldiğinde genellikle hadi abisi/ablası o da oynasın denilerek CS:GO, LoL gibi oyunların başına oturtulan o çocuklar… Tüm oyuncular için canlı bir kabus olabilecek bu durumdan kurtulmak aslına bakarsanız gerçekten emek ve yetenek isteyen bir durum. Peki misafir çocuğuna ne açılır?

Misafir Çocuğu Oyunları : Taz Wanted

Ne yazsam diye düşünürken kafama bir anda dank eden bu oyun aslında benim de küçükken başında saatler geçirdiğin eğlenceli bir platform oyunuydu. Bu oyunun iyi yanı günümüz misafir çocukları “Pabci var mı abi?” gibi sorular sorunca tıpkı annelerin çocuklarına yemek yedirmek için televizyonu açması gibi siz de çizgi filmli oyun var diyebilirsiniz. En nihayetinde çocuk bu, o karakterler ilk 10 dakika içerisinde çocuğun tüm hayatı haline dönüşebilme potansiyeline sahipler. Hele ki bu karakterler Looney Tunes karakteriyse…

Oyun çok basit bir mantığa oturtulmuş ve oynaması kolay bir oyun yani her saniye çocuk gelip bu niye olmadı, şunu geçemedim diye size sorular sormayacak. Hatta soramayacak çünkü oyunda ölmek ve ya kaybetmek imkansız. Hep animasyon mizahı ile süslenmiş kafasında (yıldız dönmesi vb) olaylar ile geçiştirilen bir başarısızlık sembolü var ama oyun sizi öldüğünüz yere en yakın konuma anında ışınlıyor. Yani save sıkıntısı bile yok.

Oynanışı ve hikayeyi basitçe açıklamak gerekirse siz Tazmanya Canavarı ve eşiniz mutlu mesut yaşarken Yosamite Sam yani güzel Türkçe’mizdeki adıyla “Küfürbaz Haydo” tarafından kaçırılıyor. Siz yani “Taz” bir şekilde kurtulmayı başarıyor ve eşini kurtarmak için yollara düşüyor. Yolda sizi yakalamaya çalışan bekçiler ve her yere asılı aranıyor ilanları var. Oyun boyunca temel amaç girdiğiniz haritadaki tüm o absürt aranıyor ilanlarını (Bazen yere çizilmiş ve suyla silinmesi bile gerekebiliyor) yok edip son bölüme kadar gelmek. Bazen mini oyunlar ile karşılaşıyor ve sürekli olarak mekan değiştiriyorsunuz. Yani o çocuk kolay kolay başından kalkamayacak sizde kafa dinleyeceksiniz. Rica ederim 🙂

Oyunun Sistem Gereksinimleri

Taz: Wanted, Blitz Games tarafından 2002 yılında yapılmış Aksiyon-Macera türünde yapılmış video oyunudur. Oyun PlayStation 2, Xbox, GameCube, Microsoft Windows platformlarında çalışmaktadır.

  • Windows 98/ME/XP
  • Pentium IIİ 500MHz işlemci
  • 32MB RAM (XP için 64 MB)
  • 850MB Sabit Disk Alanı
  • 8X CD-ROM Sürücü
  • 16MB Windows uyumlu SVGA Ekran Kartı
  • DirectX uyumlu Ses Kartı
  • DirectX 8.1

Sizin önerdiğiniz misafir çocuğu oyunlarınız var mı? Yorumlarda bizimle paylaşır mısınız? Ayrıca diğer tavsiyelerimize göz atmak isterseniz ve ya bizi Instagram‘dan takip etmeye karar verirseniz çok seviniriz.

Hakkında Ahmet Taha Koçtaş

-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.