Ev / Haberler / Oyun Haberleri / Mitolojik Bir Yaratığı Canlandırdığımız Oyundan Yeni Bir Video Yayınlandı!
Poster gg

Mitolojik Bir Yaratığı Canlandırdığımız Oyundan Yeni Bir Video Yayınlandı!

The Outsiders isimli bir stüdyonun geliştirdiği Project Wight adıyla da bilinen Darkborn için, oyunun ilk bölümünü ve temel mekaniklerini gösteren bir oynanış videosu yayınlandı.

Darkborn soyunun ve ailesinin intikamını almaya çalışan bir yaratığın hikayesini anlatıyor. Gizlilik, suikast, aksiyon ve RPG öğelerine sahip olan FPS türündeki Darkborn, oynanış videosundaki içeriklere bakıldığında oldukça umut vadeden, akıcı ve nispeten yeni bir oyun tarzı sunuyor.

Darkborn isimli bir ırktan yavru bir yaratığı canlandırdığımız oyunda, gittikçe güçleniyor ve yeni özellikler kazanıyoruz. Yeri geldiğinde havada süzülebiliyor, yeri geldiğinde gizlilik temellerini bir kenara bırakıp pençelerimizle düşmanımıza saldırabiliyoruz. Kolumuzdan çıkardığımız dikenlerle, menzilli saldırılar da gerçekleştirebiliyoruz.

Etkileyici sinematikleri ve kaliteli grafikleri ile bir canavar olmayı gerçekten hissettiren Darkborn, insanların zalimliğini başka bir canlının gözünden anlatmayı hedefliyor.  Oyun bir noktada hikayesiyle kimin canavar olduğunu sorgulatmayı amaçlıyor da olabilir.

Oyunun fizik motoru burada oldukça iyi bir iş çıkarmış. Çünkü videodan da görüldüğü gibi pençelerimizi kullanarak düşmana hasar verdiğimizde, düşman vücudu parçalara ayrılıyor ve dövüş hissiyatını güçlendiriyor. Vikinglere benzeyen zırhlarla donatılmış düşmanlar, oyunun geçtiği dönemden bize ipucu veriyor.

Darkborn hakkındaki yorumlardan biri:

“Darkborn, bir canavar olmakla ilgili ilk ve en önemli oyunlardan biri. Oyunu oynayarak canavarlığı deneyim etmek mümkün. FPS savaş sahneleri, hareket tarzı ve düşmanların size verdiği tepkiler bile farklı bir yaratık olduğunuzu kanıtlıyor.”

Savaşın ortasında kalmış masum bir yavru canavara hayat verdiğimiz oyunda, ailemizin ve soyumuzun intikamını alıp; güçlenmek ve devasa bir canavara dönüşmek bizim elimizde. Darkborn’un 15 dakikalık oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Oyunun çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Oyun hakkındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.