Ev / Haberler / Moba Oyunu Paragon’un Sunucu Desteği Kapanıyor!

Moba Oyunu Paragon’un Sunucu Desteği Kapanıyor!

Valorant names

Geçen hafta Epic Games yaptığı açıklamada MOBA oyunu Paragon’un oldukça zor günler geçirdiğini belirtmiş, oyuncu sayısının 2017’ye nazaran epey gerilediğini söylemişti. Geçtiğimiz gün ise yeni bir açıklama yapan Epic Games free to play MOBA oyununun 26 Nisan tarihinden itibaren sunucularının kapanacağını oyunculara duyurdu.

 

Epic Games yaptığı açıklamada diğer önemli detayları da belirtti. Edgar Diaz‘a göre oyuncu sayısı her geçen gün düşüyor ve beklenilen ilgiyi oyun bir türlü görmüyor. Başka önemli bir husu ise oyuncuların oyun içi yaptığı alışverişlere harcadığı tüm ödemeler geri iade edilecek. Açıkçası Epic Games‘in yaptığı bu erdemli davranışla pek çok firmaya örnek olmasını diliyoruz.

Peki Eksiği Neydi Paragon’un?

Öncelikle oyuncuların en büyük şikayeti maç bulma sorunu. Maç bulma sürelerinin özellikle son aylarda bir hayli artması oyunun en büyük sıkıntılarından olarak görülüyor. Ayrıca oyunculara göre oyun kendine bir türlü bağlamıyor. Bir MOBA oyunun en büyük özelliği kendine bağlaması ve bağımlı edici bir oyun yapısına sahip olması olurken Paragon‘un bu konuda eksik kalması acı sonu yavaş yavaş getirmiş.

16 Ağustos 2016 tarihinde PC ve Playstation 4 platformları için piyasa sürülen free to play MOBA oyununun 26 Nisan 2018 tarihinde sunucu desteği kapanacak.

Daha fazla oyun haberi için sitemizi takipte kalmayı unutmayın, iyi oyunlar!

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.