Ev / Blog / Mortal Kombat 11 Hikaye Olarak Nasıl Gözüküyor?

Mortal Kombat 11 Hikaye Olarak Nasıl Gözüküyor?

Poster gg

Evet efendim bu yazımızda Mortal Kombat 11 için yayınlanan trailer videosu hakkında konuşacağız. Bakalım hikayede ve karakterlerde ne değişmiş hep birlikte inceleyelim.

Bildiğiniz üzere geçenlerde hikayesinin trailer videosu yayınlanan Mortal Kombat 11 oyuncularla 23 Nisan’da buluşuyor. Hazır oyunun çıkmasına az kalmışken şu hikayeye göz atmakta fayda var.

Old Skool vs New Skool

Bu sefer dövüşçülerimiz kendileriyle dövüşecek. Büyük ihtimalle Geras denilen gizemli karakterin altından çıkacak bu olaylar.  Neredeyse bütün karakterler kendilerinin geçmişteki halleriyle dövüşüyorlar. İlk defa Liu Kang‘i normal haliyle gördüğüme sevindim. (karakter dizaynı hala berbat bence)  Hikayeyi nasıl bağlayacacaklar gerçekten çok merak ediyorum. Üstelik Ice Cube abinin Check Yo Self şarkısıyla birleştirmişler ve trailer videosu çok tatlış olmuş (Üzgünüm metalhead kardeşlerim yine gol değil)

geras

Hikaye Peki Güzel Mi?

İdare eder. Evet belki de kızdınız bana ama öyle. Önceki yazılarımızda da belirtmiştik zaten bunu. Bu oyunun Resident Evil gibi özüne dönmesi ŞART! Çünkü acayip rahatsız oluyorum. Ben bir oyun oynarken en fazla dikkat ettiğim şey o oyunun hikayesidir. Bu yeni jenerasyon Mortal Kombat oyunlarının arasında hikayesini en çok beğendiğim tartışmasız Mortal Kombat 9 oldu. Özüne sadık, gelişmiş, güzel kurgulanmış. Gönül isterdi ki yine böyle olsaydı. Fakat aslında baktığımız zaman hikaye fena değil. Mortal Kombat markası için kötü sadece. Artık yeni trailer videosu çıkınca korkuyorum. İzlemek istemiyorum. Çünkü o videodan “Bu neydi yiaa” diyerek ayrılıp, o oyundan umudumu iyice kesiyorum. Oyuna da ön yargılı oluyorum. Evet Mortal Kombat X için de aynısını düşünüyordum ve oyunu bayıla bayıla oynuyorum. Fakat bu oyun hakkındaki düşüncelerimi değiştirmez.  Mortal Kombat X potansiyeli olan bir oyundu fakat o potansiyeli bence tam olarak göstermedi (Oynanış hariç. Oynanışı mükemmel. Scorpion ile kombo sayacını 15 yaptıktan sonra daha da emin oluyorsunuz. Oynanışa laf yok.)  Mortal Kombat 11 için de aynısı olacak bundan eminim. Çünkü izlediğimiz bütün trailer videolarında oyun bize “Abicim bende potansiyel var da kullanmıyorlar ya” diyor. Ya da “Oğlunuz çok zeki bir öğrenci fakat derslerine çalışmıyor.” diyebiliriz. Evet ya bu daha etkili oldu sanki.

mortal kombat 11

Hikayedeki Aksiyon

Hikayede çok fazla aksiyon görüyoruz. Bu aksiyon dediğim yer de silahlı çatışmalar. Umarım bu güzel sahneleri sadece oturup izlemeyeceğizdir. Büyük ihtimalle o sahneleri önceki oyunda da yaptığı gibi quick time event ile dolduracaklar. Ya da oyunun bir anda TPS olup düşmanları taradığınızı düşünsenize (Tıpkı Shaolin Monks gibi değil mi sevgili Ed Boon?)

Sonuç  Olarak…

Kısaca şöyle toparlayalım. Oyun güzel ama hikayesi zayıf kalıyor bence. Hikayesinden çok az tatmin oldum. En azından Mortal Kombat X‘den iyi.  Nasıl olsa bütün oyunları iyi satıyor. Adamların satmama gibi bir derdi yok. Onlar için rakamlar önemli. Ama işte bu fanların yüreği yanıyor Ed Boon. Gör bizi be adam gör bizi artık!

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.