Ev / Haberler / Mount & Blade II: Bannerlord Beta Oynanış Videosu Oyuncuları Tatmin Etmedi!

Mount & Blade II: Bannerlord Beta Oynanış Videosu Oyuncuları Tatmin Etmedi!

Valorant names

Uzun süredir kendisinden haber beklediğimiz Mount & Blade II: Bannerlord için en sonunda bir beta oynanış videosu paylaşıldı. Fakat paylaşılan video ile oyuncuların şikayetleri ve göze batan şeyleri belirtmeleri de gecikmedi. Gelin birlikte bu videoyu gözden geçirelim.

Mount & Blade II: Bannerlord

21 dakika 18 saniyelik bu videoda (videoya alttan ulaşabilirsiniz) lokal bir haritada birebir muharebe (skirmish modu) oynanışını görüyoruz. İlk göze çarpan şeyler kesinlikle grafikler. Fazla gelişmiş grafiklere sahip olmasa da ışıklandırma teknikleri ve gölgeler oyuna bir kez daha zevkli bir atmosfer katıyor. Ayrıca binalar ve manzarada görünen kaleler, tepeler ve ağaçlar oyuncuları biraz daha atmosferin içine çekmeye yardımcı oluyor.

Şimdi, oyunun diğer özelliklerine geçecek olursak en başta karakter seçimlerine bakalım. Üç yakın dövüş, üç menzilli ve bir süvari olmak üzere yedi farklı sınıf var. Sınıfınıza özel silah ve araçlar arasında rahatınıza göre seçim yapabiliyorsunuz, ayrıca ‘test perk‘ adlı seçenek size bazı avantajlar ekliyor gibi görünüyor.

Oynanış hakkında konuşacak olursak işler burada biraz hayal kırıklığı yaratmaya başlıyor. Saldırı tekniklerinde fark edilen herhangi bir değişim yok. Kılıcınızı yine düz bir şekilde sallıyor ve yine düz bir şekilde savunma yapıyorsunuz. Mount & Blade çatışmadan çok bir strateji oyunu, bu yüzden çatışma elementleri üzerinde durulması çok gerekli sayılmaz. Yine de birkaç alternatif hareket, ya da en azından vuruşlarınızı daha canlı hissettirecek gelişmiş animasyonlar eklense biraz daha zevkli olabilirmiş gibi duruyor fakat tabii ki bu kişiye kalmış bir düşünce.

Küçük bir paragrafımızı da bazı detaylara ayıracak olursak, en başta oyunun sessizliği biraz can sıkıcı diyebiliriz. Duyulan birkaç bağırış, ki bir süre sonra tekrarlanmaya başlıyor gibi hissettirebiliyor, ve kılıç sesleri haricinde oyun atmosferine bir ölüm sessizliği hakim. Ayrıca her vuruşunuzda altta çıkan hasar logları, birikmeleri durumunda biraz sinir bozucu olabilir gibi duruyor. Bunlar değiştirilir mi bilmiyoruz fakat böyle kalmamasını umarak eleştirilerimizi burada sonlandırıyoruz.

Mount & Blade II: Bannerlord Hakkında Diğer Detaylar

Kişisel düşünceleri bir kenara bırakarak biraz da oyunun geneli hakkında bilgi verelim. Beta oynanışını gördüğümüz Skirmish ya da muharebe modu dışında bir de Captain modu, yani lider modu var. Skirmish size sunduğu belli sınıflarla birlikte yanınıza birkaç oyuncu getirerek savaş alanına iteklerken lider modu, adı üstünde, size komuta etmeniz için asker vererek stratejinizi konuşturmanızı sağlıyor. Asıl Mount & Blade‘in tadını lider modunda çıkarmadan önce Skirmish modunda silah ve oynanış testi yapabilir, ya da uzun bir çatışma havanızda değilseniz Skirmish ile rastgele saldırıp keyfinizce eğlenebilirsiniz. Tabii, defalarca hiç beklemediğiniz bir yerden ok yiyene kadar.

Gamescom‘a katılım gerçekleştirecek olan TaleWorlds, diğer tüm katılımcılar için bu iki modu oynanışa mümkün kılacak. Hikaye modu ve çıkış zamanı hakkında herhangi bir detay henüz verilmese de yakın zamanda bu bilgilerin de paylaşılması olası. Son olarak geçen sene paylaşılan Captain modu oynanış videosu ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Dizi, sinema ve oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.