Ev / Listeler / Mutlaka İzlemeniz Gereken Süper Kahraman Filmleri

Mutlaka İzlemeniz Gereken Süper Kahraman Filmleri

Valorant names

Süper kahraman filmleri günümüzde sanayileşmiş durumda maalesef. Yine de çok güzel yapımlar da var aralarında. Bu sebeple izlemeniz gereken süper kahraman filmleri için bir liste yapmak istedik.

Bu listede belirli bir sıralamamız yok, hepsi birbirinden değerli filmler. Ayrıca DC, Marvel ya da Fox diyerek de bir ayrım yapmadık. Siz hepsini izlemeye çalışın, eğer aralarında izlemediğiniz filmler varsa. Hangisinin daha iyi olduğuna bundan sonra kendiniz karar verirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan listeye geçelim.

Dr. Strange

Filmin sonunda Yenilmezler’e gönderme yapmasa bu hikayesiyle 3 film daha gideri vardı karakterin, çok bariz. Ayrıca animasyonları ve kullandıkları CGI teknolojisi açısından da son yıllarda izlediğim en iyi filmdir kendisi. Kaçırmayın arkadaş, ben size söylüyorum.

Kara Şövalye Serisi

Christopher Nolan tarafından çekilen ve Heath Ledger’ın Joker performansı akıllardan bir türlü silinmeyen bu efsane seri, genel olarak sinema kategorisinin de en üstlerine oynamakta diyebilirim. Kaliteli senaryo, üst düzey oyunculuklar ve döneminde yarattığı anarşi havasıyla listemde en çok övmem gereken seri sanırım bu seridir.

Watchmen

Watchmen maalesef biraz underrated kalmış bir film. 2009 yılında Zack Snyder tarafından yönetilen film farklı bir evreni ve farklı kahramanları anlatıyor. Alışıldığın dışında işlenmesi de filmin herkes tarafından bilinmemesine ve yayılmamasına sebep oluyor. Fakat süper kahraman filmleri sizin için ilgi çekici bir kategoriyse, şans tanımanızda fayda var.

Galaksinin Koruyucuları Serisi

Marvel’ın eğlence süper kahraman filmlerini eğlence mantığına oturtmaya başladığı seridir. İkinci filmi de çok güzel. Hafta sonu oturdunuz, baktınız izleyecek pek bir şey yok ve henüz Galaksinin Koruyucuları filmlerini izlememiş birisisiniz. Kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Çünkü gerçekten izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Deadpool

Yukarıda dedik ya hani eğlenceli yapımlar diye. İşte bir diğer örneği de Deadpool. Marvel baktı ki bu iş tutuyor, en sempatik, en eğlenceli karakteri piyasaya sundular. Yakında ikinci filmi de çıkış yapacak. Bizce izlemişsinizdir ama yinede izlemediyseniz önerimizi yapalım efendim.

V For Vendetta

Şimdi bu filme ‘Süper Kahraman’ yakıştırması yapmak küfür gibi gelse de ana karakterimizin alışık olduğumuz süper kahraman filmlerinden pek bir farkı olduğu söylenemez. Bu anarşi ve hikaye dolu filmi de kaçırmamanız lazım. Resmen bir baş yapıt.

Hancock

Sarhoş süper kahraman olur mu? Olur efendim neden olmasın, bak yapmışlar olmuş. Hem de Will Smith oynuyor, daha ne olsun? Hancock kendi evreninde acayip güçlü, akıl almaz şeyler yapabilen ama bir o kadar da keş bir süper kahraman. İzlemediyseniz kişisel olarak da öneriyorum onu belirteyim.

Logan

X-Men evreninden bir film koymasak olmazdı, madem öyle en iyisini koyalım değil mi? Daha önce de yazılarımızda değindiğimiz bu film gerçekten benim gözümde bir baş yapıt. İzlemeden ölmemeniz gerekiyor ve izlemediğiniz her gün kendinizi bir şeyler kaybediyor olarak sayabilirsiniz. Önceki Wolverine filmlerini bilemem ama bu gerçekten aşmış. En iyi süper kahraman filmleri arasına çok rahat girer, girmez diyen yalan söylüyordur, inanmayınız.

Wonder Woman

Filmin kötü karakter seçimi her ne kadar zayıf kalmış olsa da, Gal Gadot’un güzel oyunculuğu bayağı toparlamıştı. Ayrıca Amazon’da geçen ilk kısımları da gerçekten etkileyiciydi. Her ne kadar bu listede en üstlere oynamasa bile, başrol film çekilirken hamile idi, sırf bu fedakarlık için dahi bir şans tanınabilir filme.

Iron Man Serisi

Iron Man olarak Robert Downey Jr. dışında bir isim düşünmek bizim için olanaksız hale geldi bu seri sayesinde. Onun egoistliği dahi bize samimi geldi. Filmler bir karakteri yaratıp ona ısınmamızı sağlamakla kalmadı, Yenilmezler serisinde yaşananları da garipsememizi önledi. Bu yüzden Iron Man serisi tek başına da önemli diyebiliriz sanırım.

Yenilmezler Serisi

Filmler sadece güzel olmakla kalmıyor, rekorlar da kırıyor çekildikçe. Bunun sebebi de, çocukluğumuzdan itibaren çizgi roman ve dizileriyle büyüdüğümüz, tek kahramanlı filmlerini izlediğimiz karakterlerin tek yapıt içerisinde toplanmış olması olabilir. Yenilmezler serisini muhtemelen izlemişsinizdir, fakat eğer kaçırdıysanız bu yazıdan sonra bir şans tanımanızda fayda var.

Ant-Man

Tek kahramanlı filmler deyince Ant-Man’den bahsetmemek olmazdı sanırım. Hikaye olarak güzel, küçücük bir kahramanın hikayesi olduğu için aynı zamanda farklı da diyebiliyoruz. Marvel’ın eğlenceli filmlere sıcak bakmasıyla birlikte daha bir güzel olduğunu söylemekten de zarar gelmez.

Kick-Ass Serisi

Ne çok seviyormuşuz ama eğlenceli filmleri. Gelin bunların üzerine bir de Kick-Ass izleyin en iyisi siz. Absürt karakterler, güzel oyuncular falan… Pişman olmayacağınızı düşündüğüm bir seri diyebilirim. Ayrıca Jim Carrey, Nicolas Cage gibi oyuncular var ve Chloë Grace Moretz çok güzel değil mi ya?

Justice League

Bu filmin listeye girmesinin başlıca sebeplerini söyleyeyim, izleyip izlememek size kalsın. Çünkü ben de listeye koyarken biraz kararsız kaldım. Gal Gadot bütün filmin en karizmatik karakteri olmuş olabilir onca babayiğit karakterin yanında, fakat yakışmamış demek ayıp olurdu. DC gerçekten film başlangıçları konusunda aşmış. Filmi izlemeniz için ısrar edemem ama giriş kısmını bi’ ‘Everybody Knows‘ şarkısıyla dinleyin en azından.

Hazırladığımız listenin sonuna geldik. Elbette listenin eksikleri ya da size göre fazlaları olmuş olabilir. Fikirlere açığız, bu görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Bu tip filmlerin haber, inceleme ve teorilerini de Sinema Haberleri kategorimizde içerik olarak hazırlayıp sunuyoruz. Bir ziyaret ederseniz fayda görebilirsiniz. Şimdiden İyi seyirler.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

2 Yorumlar

  1. Watchman fazla kişi tarafından bilinmez ama efsanedir cidden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.