Ev / Haberler / NBA 2K20 Güzel Bir Başlangıç Yapamadı

NBA 2K20 Güzel Bir Başlangıç Yapamadı

Valorant names

Hakkında birçok içerik ürettiğimiz, çıkışını heyecanla beklediğimiz basketbol oyunu NBA 2K20 çıkışıyla bizleri pek de mutlu etmedi.

NBA 2K20

Fragmanlarını, gelişmelerini çıkışından önce heyecanla beklediğimiz oyunla ilgili paylaşılan içerikler oyuncuları pek de memnun etmiyordu. Oyunun çıkışından önce bile oyuncuların istekleri özellikle kaliteli sunucular üzerine yoğunlaşmıştı. Buna rağmen Twitter’da fenomencilik oynayan 2K20 ekibi oyunun ilk demlerinde ziyadesiyle berbat bir iş ortaya koyarak NBA 2K20 oyuncularının hevesini yerle bir etti. Dilerseniz gerek sitelerdeki gerekse de Steam’deki incelemeleri kendisi hakkında olumlu bir görüş koyamayan oyunun çıkışıyla birlikte verdiği ilk izlenime bir göz atalım.

NBA 2K20 İlk İzlenim

  • “Çok güzel bir casino oyunu, içine de basketbol koymuşlar”

Oyuncular birçok şey hakkında şikayetçi fakat bunlardan önemli bir tanesi oyun içi ödemeler ve slot makineleri. Oyun sektöründe son zamanlarda zaten bolca tartışılan loot box ve ödeme mevzularına rağmen oyunu kumarhaneye dönüştüren ekip oyuncular tarafından sert bir şekilde eleştiriliyor.

  • Ne değişti?

Her sene olan bir eksik bu sene de karşımızda. Oyunda 2K19 veya 2K18’den fazlasını bulamıyoruz, üstüne kendisinin eksiklerini görüyoruz. Hatta bu sene öylesine özensiz davranmışlar ki Alt+Tab yapınca oyunun simgesi hala 2K19 olarak gözüküyor. Rezalet.

  • Şut hızı

Oyundaki şut hızı önemli ölçüde yavaşlatılmış durumda. Bu durum önceden alışmış olan oyuncuların şut yüzdesini azaltmakla kalmayıp oyun içi dengeleri de bozuyor. Umarız düzeltilebilir.

  • Sunucular üzerinde mangal partisi

Oyunu bilgisayar üzerinden çevrimiçi oynamak isteyen oyuncular da can sıkıcı bir durumla karşı karşıya. Oyun sunucularına bağlantı kurulması çok zor, kurulunca da oynanacak bir durumda olmuyorlar.

  • MyGM oyuncularının isyanı

Eskiden kendi oluşturduğunuz oyuncular ve takımlarla dilediğiniz gibi oynayabildiğiniz moddaki birçok unsura sınırlamalar getirildi. Altı dakika oynanmak zorunda olan periyotlar, ayarlanmayan zorluk seviyesi ve sliderlar… 2K ekibi, oyunu eskiden beri MyGM modu için oynayan sadık kitleyi de böyle kaybedecek gibi duruyor.

  • Bazı sıkıntılar

Üstteki çevrimiçi rezaletinin üzerine oyunu sakin sakin tek başına oynamak isteyenleri sinirlendirecek durumlar da yok değil. Oyunda optimizasyon üzerine neredeyse hiç yoğunlaşılmamış, geçen seneyle neredeyse aynı olan sistem gereksinimlerine rağmen 2K19’u rahatça oynatan bilgisayarlar bu sene yeşil ekranla karşılaşıyor, oyunu açınca da 60 FPS’i zor görüyor. Hiçbir olumsuz durum yokken oyun birden hata veriyor, oyuncular oyundan atılıyor.

  • WNBA takımları

Bazı oyuncular kadın oyuncularla oynamanın güzel olacağını iddia ederken büyük bir kısımsa kimsenin buna ilgi duymadığını ve kadın NBA takımlarının sadece oyunun boyutunu arttıran gereksiz bir eklenti olduğunu iddia ediyor.

  • Güzel yanlar

MyCareer modunun oyuncu oluşturma ekranı çok estetik ve detaylı olmuş, oluşturduğumuz oyuncuyu da herhangi bir overall puanı üzerinden deneyebiliyoruz. Kariyer modunda ayrıca her sene hikaye görsek de bu sene hikayenin daha detaylı ve gerçekçi olduğunu hissedebiliyoruz.

Siz de oyunla ilgili düşüncelerinizi bizlerle belirtmeyi unutmayın. En güncel oyun haberleri için bizi takipte kalın, iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.