Ev / Blog / NBA 2K20 Hakkında Tüm Bildiklerimiz – Eleştiri

NBA 2K20 Hakkında Tüm Bildiklerimiz – Eleştiri

Poster gg

Meşhur basketbol oyunu serisi 2K’den her yıl yeni bir oyun geliyor, biz de hayranlar olarak her sene hepsini deniyoruz. Seride son çıkacak olan oyun NBA 2K20 ile ilgili bildiğimiz her şeyi bu yazıda toplayıp üzerine bir de ufak taşlama yaptık. İyi okumalar!

NBA 2K20
Lakers’ın yıldız ikilisi 2K20’de – LeBron James, Anthony Davis

NBA 2K20 heyecanımız öncelikle çıkış tarihinin açıklanıp ilk fragmanın yayınlanmasıyla başlamıştı. Oyunun kapaklarına Dwyane Wade ve Anthony Davis’in yıldızlık edeceğini, oyunun ise çıkışını 8 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştireceğini öğrenmiştik.

Şöyle beğenilmeyen bir fragmanı da elimize tokuşturmuştu 2K ekibi.

Bunların hemen ardından oyunun ön sipariş fiyatı belli olmuştu.

NBA 2K20
Her sene aynı, beklendiği gibi tuzlu.

NBA 2K20 Oyuncu Ratingleri

Sonrasında ise oyunun hayranlarından ekibe “Gameplay videosu atın la” çağrıları gelmesine rağmen 2K ekibi bizim de pek beğenmediğimiz bir yolu tercih ederek Twitter’da beğeni ve RT dilenip oyuncu reytinglerini açıklamaya başladı. Twitter’dan gelen tonla tepkiye rağmen gameplay videosu hala paylaşılmadı. Oyunun başlangıcında en yüksek reytinge sahip olacak oyuncu listesi de aşağıdaki şekilde:

 1. LeBron James – 97
 2. Kawhi Leonard – 97
 3. Giannis Antetokounmpo – 96
 4. Kevin Durant – 96
 5. James Harden – 96
 6. Stephen Curry – 95
 7. Anthony Davis – 94
 8. Paul George – 93
 9. Damian Lillard – 92
 10. Joel Embiid – 91
 11. Kyrie Irving – 91
 12. Nikola Jokic – 90
 13. Russell Westbrook – 90
 14. Klay Thompson – 89
 15. Karl-Anthony Towns – 89
NBA 2K20
Oyundaki en güçlü iki isim – LeBron James, Kawhi Leonard

Grafikler her oyundan önceki gibi gözümüze aşırı gerçekçi gelse de artık 2K ekibinin her sene oyunculara daha fazla ter ekleyip bize gerçekçi diye yutturduklarına inanmaya başlamıyor değiliz açıkçası 🙂

NBA 2K20
2K20’ye ilk bakış fotoğrafları için RT’leyin 👀

Ekibin böyle beğeni ve retweet dilenmesine karşılık oyuncuların tepkisi “Serverları düzeltin, kariyer modunu düzeltin, oynanış videosu istiyoruz” tarzında olsa da istekleri yerine getirmeye yönelik hiçbir şey yapılmış değil. Bu gidişle devam edilirse oyun çıktıktan sonra beklentilerin çok üstünde bir şey gelmediği sürece 2K20 hayranlar tarafından pek methedilmeyecek gibi duruyor. Daha fazla detay, oyun içi görüntü ve 2009 Facebook tarzı beğeni dilenciliği için oyunun resmi Twitter sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Umarız ki ekip hepimizi yanıltır ve bütün hatalarını düzelterek bomba gibi bir 2K20 ile çıkar karşımıza, yoksa NBA Live’dan gelecek bir atak sonraki yıllarda 2K’i tahtından edebilir. Daha çok rekabet ve daha kaliteli oyunlar dileğiyle hepinize iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.