Ev / Blog / Neden Steam?
Valorant names

Neden Steam?

Neden Steam?

İşte Steam’in gerçek yüzü! 😀

Bu blog yazımızda neden oyuncuların birçoğu Steam kullanıyor ya da kullanmayanlar neden kullanmalı gibi soruları cevaplayan bir şey ortaya koyacağız. Tabi bu konuştuklarımızı maalesef şimdilik sadece Bilgisayar platformu için söyleyebiliyoruz, sonuçta Playstation platformunda Sony’nin kendi Network’ü var ve xBox platformunda ise Microsoft’un platformları tek kale, tabi ilerleyen günlerin bize ne getirebileceğini tahmin etmek güç. Yazı da Steam’in artılarından bahsedeceğiz ve ayrı bir başlıkta da kullanmayanlara tavsiyeler vereceğiz.

Steam’in Artıları

Öncelikle en çok oyunun ve aktif oyuncunun bulunduğu platform olduğundan dolayı kesinlikle sıkıcı değil ve asla yalnız hissetmiyorsunuz. Valve‘ın kendi oyunlarını yayınladığı platform olması ayrı bir güzelken eski ve yeni birçok oyunun büyük indirimlere girdiği dönemlerde satın alabilir ve kendi kütüphanenizi geliştirebilirsiniz, şahsen bu dönemlerde aldığım oyunlarla bütün senem geçiyor zaten. Oyunları çevrimiçi olarak arkadaş gruplarınız ile oynamak gayet kolay (Tabi oyun destekliyorsa). Amatör yapım oyunları seviyorsanız Steam’de bol bol var bu arada, bu söylediğimiz oyun yapımcıları içinde geçerli, yaptığınız Indie oyunları Steam üzerinden satabilirsiniz.

Çeneni kapat ve al paramızı Gaben!
Çeneni kapat ve al paramızı Gaben!

Büyük oyun yapımcıları içinde birçok artısı var Steam’in, çıkardığınız satış fiyatından devam etmek istemiyorsanız ya da kısa süreli indirimler yapmak istiyorsanız dijital pazarda olmanın faydalarını görebilirsiniz. Kendi kitlenizi oluşturmak için Steam’in kitlesinden faydalanabilirsiniz, aldığınız yorumlara göre geliştirmelere devam edebilirsiniz. Zaten Steam ağına katılmadan ayakta duran büyük oyun yapımcısı çok nadir, birkaç ek platform dışında Pay to Win MMORPG oyunları ve bazı FPS oyunları, zaten oyuncu kitlesi belirli oyunlar oldukları için Steam’in pek faydasını görmeyeceklerdir.

Ücretsiz oyunlardan da kısaca bahsetmek lazım, ara sıra bazı büyük oyunlar ücretsiz şekilde dağıtılıyor, şuana kadar bunun yaşandığı bazı oyunlar;

  • Left for Dead
  • Payday: The Heist
  • Dirt 2
  • Life is Strange

Dahası da var tabi. Fakat bunların haricinde sürekli olarak ücretsiz erişilebilen oyunlar var ve sayıları da gayet fazla, canınız sıkıldıysa ve oyun almak için henüz para biriktirmekte yetersiz kaldıysanız göz atabilirsiniz.

Steam Kullanmayanlara Tavsiyeler

Çok yakında Orijinal ol, Orijinal kullan şeklinde bir yazı daha paylaşacağız ama ondan önce Steam kullanmaya teşvik amaçlı birkaç tavsiye daha vermek istiyorum. Ayrıntıları merak eden varsa o yazımızı da okuyabilirler.

Yukarıda bahsettiğimiz bütün artılar kullanmanız için sebeplerdi, yine de ikna olmamış olabilirsiniz. ‘Oyuna para verilir mi?’ diyebilirsiniz. Oyuna para vermemeye bu kadar taktıysanız ücretsiz kütüphanesine göz atabilirsiniz, ilginizi çekebilecek ücretsiz oyunlarda var orada, birkaç oyun alacak olursanız da arkadaşlarınızla oynayabileceğinizi unutmayın.

Steam kullanmayan arkadaşlar eğer ikna oldularsa, Steam’e kaydolmak için BURAYA tıklayabilirler.

 

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.