Ev / Blog / Netflix Daredevil’in Yeni Sezonunu İptal Etti! Peki Neden?

Netflix Daredevil’in Yeni Sezonunu İptal Etti! Peki Neden?

Poster gg

Daredevil dizisi New York’da kör olmasına rağmen özel yetileri sayesinde Hell’s Kitchen’i yasa dışı güçlere karşı korumaya adamış bir adalet savaşcısı olan Matt Murdorck’un  başından geçenleri anlatıyor. Netflix, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklama ile sevilen Daredevil dizisinin 4. sezonunun gelmeyeceğini duyurdu. Bir kaç ay önce yine Marvel yapımları olan Luke Cage ve Iron Fist dizilerinin yeni sezonlarının iptal edildiği açıklanmıştı. Peki, Marvel dizilerinin ard arda iptal olmalarının sebebi ne? 

Daredevil hakkında pek bilgi sahibi değilseniz aşağıdan 1. sezon fragmanını izleyebilirsiniz.

Öncelikle Luke Cage ve Iron Fist’ten Başlayalım

Eğer dizi, film dünyasını yakından takip edenler varsa Luke Cage ve Iron Fist dizilerinin ne durumda olduğunu bilir. Biz kısaca şöyle açıklayalım durumu. Luke Cage ve Iron Fist yine Daredevil gibi Marvel, Netflix ortaklığıyla yapılan, ikisi de 2 sezon çekilmiş diziler. Fakat söz konusu iki yapım Daredevil kadar başarılı değil ve pek çok kişiye göre vasat diziler. Özellikle Iron Fist ilk sezonuyla eleştiri bombardımanına tutulmuş, büyük hayal kırıklıkları yaratan kötü bir diziydi. Luke Cage‘in de Iron Fist‘ten aşağı kalır bir yönü yok. Zira o da beklentileri karşılayamamış neticede kötü yapımlardı.

Luke Cage

Sonuç olarak bu iki dizinin iptal edilmesi  pek infial yaratmadı. İki dizi de başarısız oldukları için iptal edildikleri ve yapımcıların Daredevil, Jessica Jones ve The Punisher dizilerine odaklanacakları düşünüldü. Tabii güçlü bir dedikodu da ortalıkta kol geziyordu. Disney’in yeni dizi platformu Disney +! Bu ihtimalden yazımızın devamında bahsedeceğiz.

Peki Neden Daredevil, Ey Netflix?

Daredevil dizisi tahmin edebileceğiniz üzere gayet başarılı her sezonu izleyiciler tarafından oldukça beğenilen bir Marvel dizisiydi. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan dizinin iptal olması oldukça garip. Haliyle Netflix‘e tepkiler çığ gibi büyüdü. 3. sezonuyla süper kahraman dizileri arasında yıldızı iyice parlayan bu dizi neden iptal oldu? Bunun cevabını net olarak vermek şu an için pek mümkün değil.

Disney + İhtimali

Yazımızın başında Disney‘in kuracağı yeni dizi platformu htimalinden bahsetmiştik. Dizinin hayranları tarafından ileri sürülen bu dedikoduya göre, iptal edilen Luke Cage, Iron Fist ve Daredevil bu platforma satılacak ve yeni sezonları artık Disney + için çekilecek.

Pek çok Daredevil fanı ise bu duruma son derece olumsuz bakıyor. Zira Daredevil içinde kanın ve şiddetin eksik olmadığı bir dizi. Böyle bir dizi nasıl bir Disney platformunda yayınlanacak veya Disney’in de etkisiyle şiddet dozajı düşecek mi gibi sorular sosyal medyayı işgal etmiş durumda.

Sırada Hangi Marvel Dizisi Var?

Marvel dizilerinin teker teker iptal edilmesiyle diğer MCU dizileri olan Jessica Jones, The Punsiher ve The Defenders‘ın kaderi nasıl olacak merak konusu. Zira şu an için sadece 1. sezonu çekilmiş ve hali hazırda 2. sezonu çekilmekte olan The Punsiher dizisi büyük bir hayran kitlesine sahip. Bu dizinin de 2. sezonundan sonra iptal olmasının büyük tepkilere yol açacağı aşikar. Bu dizilerin de yeni sezonları çekildikten sonra iptal olması kuvvetle muhtemel.

The Punisher

Netflix Ne Yapmaya Çalışıyor?

Pek çok kişiye göre en iyi süper kahraman dizisi olan Daredevil’in iptal edilmesi pek çok vasat yapıma imza atan Netflix‘in ne yaptığını anlamak oldukça güç. Her ne kadar prodüksiyon olarak Netflix dizileri belli bir kalitenin altına düşmese de her sezon birbirini tekrarlayan, hiç bir şekilde özgün olmayan dizilerin sürekli öne çıkarılmasıyla Netflix adeta bir dizi, film çöplüğüne dönüşmek üzere. Umarım Netflix bir daha böyle skandal kararlar vererek tabiri caizse kendi topuğuna sıkmak yerine kaliteli yapımlarla önce çıkar.

Facebook Grubumuz

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.