Ev / Haberler / Netflix Türkiye Pazarından Çekiliyor Mu?

Netflix Türkiye Pazarından Çekiliyor Mu?

Valorant names

Geçtiğimiz haftalarda RTÜK yönetim kapsamına dahil edilen dijital yayın platformu Netflix ile ilgili olarak Türkiye pazarından çekileceğine dair söylentiler yayıldı. Peki bunların ne kadarı doğru? Detaylar haberimizde.

RTÜK kararı ile kendinden çokça bahsettiren Netflix’in, yeni yayın döneminde RTÜK kapsamında sansürlü içerik yayınlamaya başlayacağı bekleniyordu. Kullanıcıların Netflix’i tercih sebebi de sansürsüz yapımlar izlemek olduğu için karar oldukça tepki aldı.

Bir tarafta Netflix yapımlarının ülkemiz değerlerini yozlaştırdığı konuşulurken diğer tarafta alınan kararın düşünce özgürlüğü kısıtladığı ile ilgili birçok argüman ortaya atıldı. Tartışmalar çığ gibi büyürken dini değerler, çocukların erişimi, homofobik söylemler gibi oldukça hassas konular da tartışmaya dahil edildi ve Netflix sansürü son günlerde en çok tartışılan konu haline geldi.

Netflix Gerçekten Türkiye’den Çekiliyor Mu?

Tüm bu kaosun içerisinde Netflix’in Türkiye pazarından çekileceğine dair bazı dedikodular yayıldı. İnternet fenomenlerinden, milletvekillerine kadar herkesin konuştuğu bu durumla ilgili resmi hiçbir açıklama gelmemekte birlikte, RTÜK kapsamına girdikten sonra Netflix sözcülerinden birinin yaptığı açıklama, “Türkiye, içerisinde üyelerimize keyifli anlar yaşatmaya devam etmek, Türk yeteneklerle iş birliği yapmak ve ekonomisi ile film sektörüne yatırım yapmak istediğimiz önemli bir ülke.” şeklindeydi.

Son iddialar hakkında hala kesin bir açıklama bulunmuyor ancak iki hafta önce bu şekilde açıklama yapan bir platformun kararının bu kadar hızlı değişeceğini düşünmüyoruz. Siz de fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla sinema haberi için sitemizi takipte kalmayı unutmayın.

Hakkında Berfin Ergin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.