Ev / Haberler / Ninja Ekipmanlarını ve Oyun İçi Ayarlarını Paylaştı
Valorant names

Ninja Ekipmanlarını ve Oyun İçi Ayarlarını Paylaştı

Fortnite ile birlikte başı arşa değen, ünlü Twitch yayıncısı Ninja tahmin edersiniz ki ekipmanları ve oyun içi ayarları hakkında tonla soru alıyordur. Bu soruları cevapsız bırakmamayı tercih eden yayıncı verileri paylaştı.

Ninja denilince ekipmanların binlerce dolarlık, özel üretim ekipmanlar olmasını falan bekliyor insan doğal olarak. Cimriliğinden midir, yoksa markalarla olan anlaşmalarından mıdır bilemiyoruz ama ekipmanlar fazlasıyla mütevazi geldi gözümüze. Yani en azından Ninja için. Ha, burada oturup da “iş ekipmanda değil, yetenekte” gibi klişe sözler sarf etmeyeceğiz, ekipmanlar her koşulda üst segment nasıl olsa.

Fare ve Klavye Tercihi  Logitech’den Yana

Ninja, genellikle fiyat performans konusunda oyunculara özel ürünler üreten Logitech’i tercih ediyor. Şaşırdık mı? Evet. Mouse ayarlarını da aşağıya bırakıyoruz. Belki sizler de tercih etmek istersiniz.

Mouse olarak Logitech 502 Proteus Spectrum kullanıyormuş. Fiyatlar değişken olsa da ülkemizde 400 liradan başlayan fiyatlarla bulmak mümkün diyebiliriz. Klavye tercihi ise Logitech g610, yine bu klavyeyi de almak isteyen olursa fiyatı 500 TL civarında seyrediyor. Logitech tarafından üretilen en güzel mekanik klavyelerden birisi olabilir.

Mouse ayarlarında hassasiyet değerlerinin yukarı ve aşağı arasında farklı olması da garip geldi, yeni nesil e-sporcular ne çok ayrıntıyla uğraşıyor yahu. Aşağıda tam ayarları görebilirsiniz.

  • Mouse Hassasiyeti X (Yatay): 0.09
  • Mouse Hassasiyeti Y (Dikey): 0.06
  • ADS: 0.60
  • Scope Hassasiyeti: 0.40

Ekran da Baba Gibiymiş, Allah Sahibine Bağışlasın

Ninja’nın Monitörü Alienware 25, bu monitörü özel kılan şey 240hz yenileme hızı. Malumunuz, siz kaç FPS alırsanız alın, son kararı monitör vermekte. Bu açıdan gayet tatmin edici bir ekrana sahip Ninja. Fiyatı yurt dışında 480 Dolar. Ülkemizde ise 2500 TL civarında. Bu fiyata toptan bilgisayar düzülür diyen arkadaşlar gelmeden hatırlatmakta fayda var. Adam Ninja, bu yüzden bana mütevazi gelmeye devam ediyor.

Peki Oyun Ayarları?

Ekipmanların aynısını yarın gidip alabilecek var mı? Tahmin ediyorum ki çok nadirdir. O zaman hemen değiştirebileceğiniz oyun içi ayarlarına bir göz atalım dilerseniz. Bu noktada da tonla ayar değişikliğine gitmemiş ya da ek programlara ihtiyaç duymamış Ninja. Aşağıda değiştirdiği 3 ayarı görebilirsiniz.

  • Gölgeler Kapalı
  • Kenar Yumuşatma Kapalı
  • Rötuşlar Kapalı

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.