Ev / Haberler / Nintendo Switch Lite Pil Ömrü Orijinal Sürümden Daha Çok Olacak

Nintendo Switch Lite Pil Ömrü Orijinal Sürümden Daha Çok Olacak

Valorant names

Konuyla ilgili garip olan tek şey ise Nintendo Switch Lite bataryasının orijinal sürümden daha küçük olması.

Bildiğiniz üzere, meşhur şirket Nintendo geçen zamanlarda ünlü oyun konsolu Switch’in Nintendo Switch Lite adında bir küçük versiyonunu tanıtmıştı. Konsolun bu ufak versiyonu sadece elde oynanabiliyor ve daha ucuz olabilmesi için de doğal olarak orijinal konsolun da bazı özelliklerinden yoksun durumda. Buna rağmen Switch Lite’ın sunacağı bazı güzel özellikler de var. Bunlardan biri de bataryasının küçük olmasına rağmen daha fazla pil ömrü sunması. Orijinal Switch’in oyun süresi oynanan oyunun ağırlığına bağlı olarak 2.5 saat ile 6.5 saat arasında değişirken Switch Lite’da bu sürenin yarım saat artarak 3-7 saat arasına çıkması bekleniyor.

FCC sitesindeki, konsolun içini gösteren bir fotoğrafın bulunduğu dosyadan ise ufak konsol Switch Lite’ın pil ömrünün artmasına karşın bataryasının gücünün azaldığını görebiliyoruz (16 watt/saatten 13.6 watt/saate).

Bu azalmaya rağmen pil ömrünün artmasını sağlayan faktörler ise belli oluyor gibi. Bunların başında Nintendo Switch Lite’ın ekranının daha küçük olmasını ve bir çift Joy-Con şarj etme zorunluluğunun olmamasını sayabiliriz. Umarız Nintendo’nun yeni kompakt konsolu oyuncuların beklentisini karşılayabilir.

En güncel teknoloji gelişmelerinden haberdar olmak için bizi takipte kalın, herkese iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.