Ev / Genel / Nintendo Switch Resmi Olarak Türkiye Pazarına Giriyor!

Nintendo Switch Resmi Olarak Türkiye Pazarına Giriyor!

Poster gg

Nintendo’nun distribütörlüğünü yapan CD Media’nın ülke yöneticisi Levent Eroğlu dün resmi haberi verdi. Nintendo Switch ülkemize geliyor!

Çok köklü bir kuruluş tarihi olan Nintendo markası, kuruluşundan bu yana kemik bir kitleye sahip. Kendine özgü çok fazla oyununun olmaması ve çoğu oyuncu tarafından “gameboy“olarak nitelendirilmesi, kitlesini arttırmıyor. Nintendo Wii ile adını duyuran ve WiiU ile markasını destekleyen konsol firması, son konsolu olan Nintendo Switch’i ülkemizde satışa çıkarıyor. 

Nintendo Switch Mobil Konsol Tadında!

Nintendo’nun son çıkardığı Switch isimli oyun konsolunun modeli biraz da mobil cihazlara benziyor. Cihazın sağ ve sol yanında bulunan joystick tuşları, telefonda oyun oynarmışçasına hissiyat veriyor. Şık görüntüsü ve tableti andıran ekranı ile tasarlanan Switch tablette oyun oynadığınızı da andırıyor. Markanın adı ve tarihsel oyunları; Super Mario, The Legend of Zelda gibi konsola özgü oyunlarla birleşince tadından yenmez oldu.

Yurt dışında 300 dolar gibi bir fiyata sahip olan konsol ülkemizde 2.000 liranın altında bulmak neredeyse imkansızdı. Hem garantisi yoktu hem de resmi desteği yoktu. Markanın Türkiye distribütörü Levent Ertoğlu, Twitter hesabından attığı “Loading” tweeti ile ülkemizde satışa geleceği resmiyet kazandı. Oyun fiyatları da yurt dışında 60 dolardan başlıyor. Ülkemizde 250-300 TL arasında beklediğimiz oyun fiyatları yükselen dolar kuruna gayet iyi sayılır.

Hakkında Batuhan Gültepe

5 yaşından beri teknoloji, müzik ve oyunlara ilgili kimse.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.