Ev / Haberler / No Man’s Sky Mahkemelik Oldu
Poster gg

No Man’s Sky Mahkemelik Oldu

No Man’s Sky Mahkemelik Oldu

Bu senenin en çok kendinden konuşturan oyunlarından birisiydi No Man’s Sky ama yine de oyun yayınlandıktan sonra yerden yere vuruldu, tabi satış rakamları bu kadar yüksek bir oyun, bu kadar çok kötü yorum alınca altından bir şeyler çıkması bekleniyordu zaten derken bir Reddit kullanıcısı olan AzzerUK adlı kişi oyunu sadece beğenmemekle kalmamış, mahkemeye kadar yürütmüş ve hukuksal mücadeleye girişmiş.

Kullanıcı hem Valve’ı, hemde No Man’s Sky’ı İngiltere Reklam Standartları (ASA) adlı otoriteye şikayet etmiş. Sebep olarak ise yanıltıcı satış sayfası ve yine aynı keza Dolandırıcı ve Yanıltıcı Reklamlar gösterilmiş. Kanıtlar olarak oyun yayınlanmadan önce duyurulan ‘Daha iyi hedefleme’, ‘Üstün zeka canlılar’, ‘Uzay Araçları’ gibi birçok unsurun oyunda bulunmaması ve bunlar yüzünden oyunu alan birçok insanın olması gösterilmiş, yanı sıra kalitesiz grafikler, yapay zekada ki açıklıklar da gün yüzüne gelmiş.

ASA tarafından ise oyun hakkında sürekli şikayetler geldiğini ve bu sebepten ötürü bir soruşturma başlattıkları duyuruldu. Tabi en fazla nereye gidebilir bizde henüz bilemiyoruz, zaten AzzerUK’da sadece para iadesi istemediğini, bu sorunların çözülüp daha fazla insanın kandırılmasını istemediğini dile getirmiş. Sizce hukuksal mücadelesini kazanabilir mi?

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.