Ev / Listeler / Nükleer Felaket Temalı 10 Oyun

Nükleer Felaket Temalı 10 Oyun

Poster gg

HBO’nun büyük ses getiren mini dizisi Chernobly sayesinde birçoğumuz nükleer felaket tehlikesi ile ilk kez böylesine yüz yüze geldi. Dizi sonrasında bünyelere ilaç gibi gelecek nükleer felaketi konu alan oyunları listemizde derledik.

-S.T.A.L.K.E.R Serisi

3 oyundan oluşan bu seride dünyamızın yaşamış olduğu en büyük nükleer felaketlerden biri olan Chernobly nükleer santrali ve hemen yakınına kurulmuş olan Pripyat kentine gidiyoruz. Bu bölgede görev yapan ve hayatta kalmaya çalışan bir  ‘’Stalker’’ olarak bölgenin gizemlerini çözmek de bize düşüyor.
stalker

-Fallout Serisi

Birçoğumuz için nükleer felaket denince akla ilk gelen oyun serisi muhtemelen Fallout olacaktır. Fallout için fazla söze gerek yok. Nükleer bombalarla yok olan bir alternatif evrende insanlar sığınaklarda yaşamaya başlamışlardır. Dış dünyada ise radyasyon etkisi ile mutasyona uğramış yaratıklar ve yozlaşmış insanlar bizleri bekliyor.
fallout

-60 Seconds

Nükleer füze alarmının harekete geçmesi ve füzenin yaşadığınız yere isabet etmesi arasında yalnızca 60 saniyeniz olduğunu hayal edin. Bu oyunda kısacık bir zaman diliminde aile fertlerinizi ve ihtiyacınız olabilecek eşyaları yanınıza alarak indiğiniz sığınakta hayatta kalmaya çalışacaksınız. Tabi kapınızı çalacak dış unsurları da hesaba katmanız gerekli.
60 seconds

-Metro Serisi

Dmitry Glukhovsky’nin muhteşem kitap serisinden uyarlanan oyunda nükleer füzelerin ateşlendiği büyük bir savaş sonrası Moskova metrosuna sığınan ve burayı evleri haline getiren insanların hikayesini görüyoruz. Mutasyona uğramış yaratıklar, fanatik dini gruplar ve radikal siyasal örgütler arasında hayatta kalmak ve görevinizi gerçekleştirmek arasında bolca seçim yapmanız gerekecek.
metro

-Mad Max

Temamız yine klasik, nükleer felaket sonrası yok olmuş bir dünya. Ancak bir farkla, bu kez evrene birbirinden çılgın arabalar da dahil. Dünyadaki en değerli madde artık benzin. Çorak toprakların ortasında, zemin şartlarına göre modifiye edilmiş arabanızla ne kadar hayatta kalabilirsiniz?

mad max

-Chernobylite

Henüz çıkışını gerçekleştirmemiş bir oyun Chernobylite. Ancak özellikle de HBO dizisi Chernobly sonrası bekleyeni bir hayli arttı. Oyunun açıklanan konusu kısaca Chernobly’in etkilediği bölgede geçecek bir hayatta kalma korku oyunu olduğu şeklinde. Oyun için felaket bölgesinin detaylı modellemeleri de yapılmış. Bakalım bu sonbaharda çıkacak oyun bizlere gerçekten radyoaktif topraklarda hayatta kalmaya çalışan bir stalker gibi hissettirecek mi?
chernobylite

-Wasteland Serisi

Özellikle ilk oyunun oynanışı size biraz eski gelse de türe ilgi duyuyorsanız mutlaka oynamanız gereken bir oyun serisi Wasteland. Strateji ve RPG türünü harmanlayan oyun serisinin ikincisinde Türkçe altyazı desteği olduğunu da belirtelim.
wasteland

-Fallen Earth

Nükleer felaket sonrası bir evrende geçen MMO oyunu mu? Temaya ilgi duyan bir insan daha ne isteyebilir ki? 2156 yılında geçen oyunda ister yalnızlığın böyle bir evrende en iyi korunma biçimi olduğunu düşünen bir maceracı olun, isterseniz de birlikten kuvvet doğar diyen bir takımın mensubu. Ancak dikkat etmeniz gereken diğer insanların varlığını asla hafife almayın.
fallen earth

-Far Cry: New Dawn

Alışık olmadığımız bir nükleer felaket sonrası dünya portresi çiziyor Far Cry: New Dawn. Rengarenk çiçekler arasındayken insan kendini pek de tehlike altında hissetmiyor doğrusu. Far Cry: New Dawn, nükleer felakete getirdiği değişik bakış açısı ile oynanmaya değecek bir oyun.

-Sheltered

Grafiğe takılmam, hatta pixel art’a bayılırım diyorsanız sizin oyununuz Sheltered olmalı. Göze hoş gelen pixel grafikleri ve duygularınıza oynayan konusu ile Sheltered nükleer felakette bir ailenin başına gelebilecekleri konu ediniyor. Dört kişilik çekirdek ailenizi korumanız gerek oyunda zor kararlar almanız gereken anlar da gelecek.
sheltered

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.