Ev / Haberler / Obsidian’dan The Outer Worlds ile İlgili Yeni Gelişmeler!

Obsidian’dan The Outer Worlds ile İlgili Yeni Gelişmeler!

Valorant names

Alpha Protocol, Fallout: New Vegas gibi sevilen oyunların geliştiricisi olan Obsidian’ın CEO’su Feargus Urquhart, Game Informer ile yaptığı röportajda, geliştirmekte oldukları Fallout tarzı bilim kurgu RPG türündeki The Outer Worlds çıkış tarihi ve diğer detaylar hakkında konuştu.

Geliştirmemizin çoğunluğu olan The Outer Worlds takımımız var, Pillars of Eternity‘i tamamlayan küçük bir grup da gördük. Ayrıca birtakım şeyleri başlatmakta olan iki takıma daha sahibiz.

Feargus Urquhart‘ın Oyunun Yapımı Hakkında Verdiği Diğer Detaylar

Röportaj genel olarak Microsoft ve The Outer Worlds‘e yoğunlaşsa da arada dikkat çeken birkaç yer var. CEO’nun paylaştığı, takımların üzerinde çalışmakta olduğu yeni birkaç şey bizlere The Outer Worlds çıkış tarihi kesinleşmiş olmamasına rağmen sequel’ın planlamasının yapıldığına işaret ediyor. Tahminler röportajda geçen ‘birtakım şeyleri başlatmakta olan iki takım’ın bu planlamaların üzerinde çalıştığı yönünde, ki bu fazlasıyla olası.

Şirketi The Outer Worlds gibi oyunlar yapmak için kurduk. Black Isle Studio ve Interplay‘de de bunu yapıyorduk, böyle devam etmeyi amaçladık. Bu yüzden de Interplay ve Black Isle Studio‘yu bıraktık- Fallout‘u, endüstride büyüdüğüm yeri bırakmak istemedim. Ama yine de yaptık, çünkü bu tür şeylere devam etmeyi istedik. Ve The Outer Worlds de bunun zirve noktası.” diyerek heyecanını belirten CEO oyun hakkındaki birkaç detaya daha yer verdi.

Sanırım bunun hakkında çok sevdiğim şey, yıllarca oynayacağımız bu dünyayı meydana getiriyor olması. En azından ben böyle düşünüyorum fakat hakkında sevdiğim şey bu. İçinde birçok farklı hikayeler anlatabileceğimiz bu oyun dünyasını, bu sahneyi kuruyoruz. Ve buna yakışır şekilde fazlasıyla yoğun, fazlasıyla yapılı ve içinde harika karakterler barındırıyor. Bunu ‘Bu B1, sonrasında B2 olacak ve B3 ve B4…’ diye devam eden bir bakış açısıyla, bir Dungeons & Dragons hikayesi gibi düşünebilirsiniz.” şeklindeki ifadeleriyle hikaye çeşitliliğine dikkat çeken Urquhart, kendi yolunu kendi çizmek isteyen oyunculara yeni bir nimet sunacakmış gibi duruyor.

The Outer Worlds çıkış tarihi hakkında kesinlik henüz sağlanmamış olsa da 6 Ağustos’da çıkma ihtimali olduğu düşünülüyor.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberdar olmak için Instagram ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.