Ev / Haberler / Oddworld: Soulstorm Teaser’ı İle Bizleri Meraklandırdı!
Poster gg

Oddworld: Soulstorm Teaser’ı İle Bizleri Meraklandırdı!

Efsanevi aksiyon-macera türündeki Oddworld oyunları ile tanıdığımız Oddworld Inhabitants, bizlere geçen sene yapımı duyurulan Oddworld: Soulstorm sinematiğiyle birlikte aperatif niteliğinde bir teaser sundu.

Oddworld: Soulstorm, Abe’s Oddysee‘nin remake‘i olan New ‘n’ Tasty oyununun devamı niteliğinde olacak. Orijinal sequel olan Abe’s Exoddus‘un remake‘i olarak karıştırılmaması gerekmekle birlikte, oyunda bazı yerlerin tanıdık gelme ihtimali olacak. Oddworld Inhabitants‘dan Peter Chapman‘ın geçen sene PCGamer ile yaptığı röportajdan küçük bir parça verelim:

Oddworld: Soulstorm yepyeni bir oyun. Sanırım bazı insanlar remake tarzı bir şey bekliyorlar, fakat bu çok daha büyük bir şey. New ‘n’ Tasty‘den sonra Abe‘e ne olduğu hakkındaki hikayeyi anlatacağız, bu yüzden eski oyunlarımıza aşina olanlara tanıdık gelebilecek bazı sahne, hatta bazı geniş hikaye elementlerini göreceğiz.”

Aynı röportajdan yola çıkarak oyun hakkında biraz bilgi verecek olursak, Peter Chapman bu seferki oyunun çok daha karanlık bir tarafa sahip olacağını belirtiyor. Seride, Abe adındaki Mudokon kahramanımızın özgürlük için çabasını görmüştük. Bu esnada kendi türüne yapılan türlü işkence ve hor görme de dikkatimizi çekmişti. Bu yüzden oyunun daha ne kadar ‘karanlık’ bir hal alacağı da merak konusu.

Peki, Bundan Sonra Bizi Nasıl Bir Oyun Bekliyor?

En başta oyunun çok daha zorlayıcı olacağını söylemeden geçmeyelim. New ‘n’ Tasty‘de geçmiş olaylar sonrasında Abe artık herkes tarafından tanınmış, türünün özgürlüğü için savaşan bir kahraman oluyor. Kendisinden cesaret bulanlar da artık zulme baş kaldırmaya başlıyor, ki tabii bu da yetkililerin işine gelen bir şey değil. Asileri durdurmak için arttırılan güvenlik önlemleri, önceki oyunların zorluğunu bile geçecek gibi duruyor.

Önceki oyunlarda Abe‘in sahip olduğu ve zamanla geliştirdiği güçlerle birlikte zorlu aşamaları atlatabilmiştik. Soulstorm ile birlikte bu yetenekleri tekrar gelişecek ve kendisiyle birlikte değişen bu dünyaya yeni yetenekleriyle uyum sağlamaya çalışacak.

Bir diğer konu ise hikayenin derinliği, ki bu konuda da Peter Chapman‘ın bize söyleyecekleri var.

“Üzerinde çalıştığımız bazı fikirler ürperticilikten başlayıp rahatsız ediciliğe kadar gidebiliyor. Bu sadece anlatabilmiş olduğumuzdan daha karanlık bir hikaye değil, hiçbir oyunda gördüğümü düşünmediğim seviyelere ulaşıyor. Umarım ki bütün fikirleri oyuna geçirebiliriz, çünkü hayranlarımızın tepkisini görmek için sabırsızlanıyorum.”

Her zaman başarılı bir yapım olarak gördüğüm Oddworld, bize sunacağı yepyeni bir hikaye ile nefesimizi kesecek gibi duruyor. Eh, durum böyle olunca bize de sabırla beklemek düşer.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Dilara Yıldırım

6 yaşından beri ailesi sayesinde video oyunlarıyla iç içe büyümüş, şimdi de 17 yaşına gelmiş fakat hala oyun dünyasına olan bağlılığını korumuş, basit hayalleri olan basit bir öğrenciyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.