Ev / Listeler / Okul Ortamında Geçen En İyi Oyunlar

Okul Ortamında Geçen En İyi Oyunlar

Poster gg

Bu okullar her sabah anne babanızın zoruyla sıcacık yatağınızı terk ederek gittiğiniz okullardan çok farklı sevgili okurlar. İçlerinde kimi zaman sıcak dostluklar, kimi zaman ise akıl almaz olaylar var. Ağırlıklı teması okul çevresinde gelişmiş en iyi oyunlar listemizde, hep birlikte bir göz atalım.

Yandere Simulator

yandere simulator

Şirin mi şirin bir kızcağızdan ne zarar gelebilir ki? Gönül rahatlığı ile bu cümleyi kurabiliyorsanız henüz Yandere Simulator oynamamışsınız demektir. Yandere en kısa tanımı ile psikopatlık derecesinde bir erkeğe bağlanmış kız demek. Oyunda adından da anlaşılabileceği üzere böyle bir karakteri kontrol ediyoruz ve sevdiceğimize göz koyan ya da koyduğunu düşündüğümüz öteki kızları haklıyoruz.

Persona Serisi

persona 5

Özellikle de son çıkan oyunu Persona 5 ile büyük bir başarı kazanmış ve JRPG türünü kitlelere sevdirmiş olan seride canlandırdığımız karakter ve dostlarımız öğrencilerden oluşuyor. Tabi oyunda geçirdiğimiz vakit yalnızca okul ile sınırlı değil. Ancak oyuna hakim olan temanın da öğrencilik olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bully

bully

Rockstar Games’in ellerinden çıkan efsane bir yapım Bully. Yaramaz ve haşarı bir çocuğu canlandırdığımız oyunda türlü haylazlıklar ile okulu birbirine katarken bir yandan da yeni yeni alışmaya çalıştığımız bu ortamda kendimizi kabullendirmeye çalışıyorduk.

The Sims 3: University Life

sims university

Sims serisi her zaman ek paketleri ile zenginleşen ve gelişen bir seri olmuştur. Sims 4 fiyaskosu sonrası hala birçok kullanıcı tarafından en iyi Sims oyunu olarak gösterilen Sims 3’ün tartışmasız en iyi ek paketlerinden olan University Life’da çocukluktan kurtulan karakterimiz ile üniversite macerasına atılıyor ve tam da yabancı filmlerde gördüğümüz gibi bir öğrencilik hayatı yaşıyorduk.

Doki Doki Literature Club

doki doki

Birbirinden sevimli karakterler, naif bir hikaye ve ürkütücü olaylar. Dışarıdan göründüğü gibi bir oyun olmayan Doki Doki Literature Club hakkında ana akım medyada da birçok haber çıktı. Tahmin edebileceğiniz gibi pek de iyi olmayan bu haberler yine de onun bu listede olmasına engel değil.

Harry Potter Serisi

harry potter

Eee, cadılık ve büyücülük okulu da olsa okul okuldur sonuçta. Filmleri ayrı kitapları ayrı güzel olan bu serinin oyunları ise aynı kalitede olmasa da bizlere Harry Potter evreni içinde bulunma fırsatı verdikleri için bile iyi sayılabilirler.

Life is Strange

life is strange

Ufak bir kasabada bulunan ufak bir okulda en fazla ne yaşanabilir ki? Birkaç serseriye sataşmak ve en fazla dışlanmak diyorsanız Life is Strange bütün fikirlerinizi alt üst edecek oyun olacak. Kaliteli hikayesi ve kendine has grafikleri ile Life is Strange muhakkak oynamanız gereken oyunlardan.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.