Ev / Haberler / Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi Oluyor!

Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizi Oluyor!

Poster gg

Hulu, Douglas Adams’ın Otostopçunun Galaksi Rehberi isimli kült eserini diziye uyarlayacak.

Douglas Adams’ın radyo draması olarak başlayıp romanlara dönüşen muazzam eseri Otostopçunun Galaksi Rehberi, bilim kurgu edebiyatının kült eserlerinden biri. Kitabın daha önce bir Martin Freeman’ın başrolü oynadığı bir film uyarlaması yapılmıştı.

 

Deadline’a göre dizi, hikayenin “modern bir yorumlanışı” olacak. Bize havlu ve bantlarımızı hazırlatan haberin detaylarında dizinin yapımcılığını ve senaristliğini üstlenecek kişiler de var.  Daha önce Wonder Woman filminin senaristliğini üstlenmiş olan Jason Fuchs ve Lost‘tan hatırlayacağımız Carlton Cuse ile diziyi birlikte yönetecek.

Otostopçunun Galaksi Rehberi Hakkında

Elon Musk’tan Monty Python’a kadar birçok kişi ve esere ilham kaynağı olan kitap, evi yıkılmak üzere olan dünyalı Arthur Dent ve Ford Prefect’in maceralarını konu alıyor. Edebiyatı, bilim-kurguyu ve genel mizahı dahi inanılmaz bir derecede etkilemiş olan eser gerçekten de muazzam bir eser.

Sadece iyi bir bilim-kurgu eseri olmakla kalmayıp, hayat, evren ve her şeyin de cevabını veren kitap; Douglas Adams’ın en büyük işlerinden biri. Daha önce Doctor Who ile ilgili eserler de ortaya koyan yazar, Otostopçunun Galaksi Rehberi’ni bir radyo yayınında sunmaya başladı. Radyo dramanın önce kitaba, sonra filme ve nihayetinde diziye ulaşma serüveni de oldukça ilginç.

Tek isteğimiz dizinin eserin hakkını vermesi diyor, havlularımıza sarılıp; panik yapmıyoruz.

Oyun ve dizi dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

 

Hakkında Kerem Doğan Karakoç

Edebiyat, sinema ve oyun dünyası ile ilgilenen genç bir lise öğrencisidir. Oyungg'yi çok seviyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.