Ev / Haberler / Overwatch : Doomfist PTR’da!
Poster gg

Overwatch : Doomfist PTR’da!

Bu haftanın başlarında teaserı yayınlanan yeni Overwatch herosu Doomfist, oyunun PTR versiyonuna geldi.

Açıkçası, Doomfist‘in çıkışının Sombra‘nın çıkışı gibi sancılı olmaması Overwatch oyuncularını sevindirdi. Sombra‘yı ne kadar beklediğimizi hatırlatmak isterim 🙂 Şaka maka bir yana; heronun oyun içi özelliklerine bakacak olursak, kendisi ön cephede çatışan bir cengaver attacker. Ofansif skillseti ve agresif duruşu ile bunu belli ediyor. Doomfist, ayrıca yüksek hasara sahip olmasına rağmen can değerinin fazlalığı ve pasifinden gelen kalkanı ile dikkat çekiyor. Hazır pasif demişken, yeni heromuzun yetenek setine de bakalım.

Doomfist’in Yetenek Seti

Düz vuruşu Hand Cannon‘dan başlayalım. Elinden çıkan kısa mesafeli mermilerle rakibe hasar veriyor, dört mermisi var ve otomatik olarak yenileniyor. Seismic Slam (E) yeteneğinde ise karakterimiz öne atlayıp yere vurarak alanda kalan rakiplerine hasar veriyor. Reinhardt’ın ultisinin küçük ve yere yatırmayan hali gibi bir şey diyebiliriz. Rising Uppercut (LShift) yeteneğini kullandığımızda bir yumruk atıp havaya uçuyoruz. İşlevsiz gibi gözükse de E yeteneği ile kombolayınca büyük oyunlar çıkartabiliyor. Sağ kliği yani Rocket Punch yeteneğinde ise bir süre basılı tutup yeteneği şarj ediyor, ardından ileri doğru atılarak yoluna çıkan rakibi ittiriyor ve hasar veriyor. Eğer rakip duvara çarparsa bu hasar artıyor. Pasifini çevirmeye çalışınca Blizzard’ın imla hatası yüzünden biraz afallıyorsunuz ama sizin için açıklayayım, yeteneklerinizle hasar vermek size geçici kalkan sağlıyor. Bu sayede dayanıklılığınız artıyor.

Son olarak alta bıraktığımız oynanış videosunu izleyebilirsiniz, Doomfist ile ilgili görüşlerinizi aktarmaktan çekinmeyin, herkese iyi oyunlar!

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.