Ev / Haberler / Overwatch: Mercy ve D.Va’daki Mini Değişiklikler
Poster gg

Overwatch: Mercy ve D.Va’daki Mini Değişiklikler

Geçenlerde Overwatch’taki competitive sistemi ile ilgili bir yazı yazmıştık. Bu yazımızın üstüne bir video daha yayınlayan geliştirici ekibi, Mercy ve D.Va’nın yeteneklerinde bazı değişiklikler yaptıklarını söyledi. Ve bu değişiklikler şu an Overwatch PTR’da erişilebilir halde. Bu yazımızda ise bunları ele alacağız, iyi okumalar!

Mercy Mini Rework

mercy

Öncelikle canımız ciğerimiz can çeşmemiz Mercy ile başlayalım. Overwatch’ta support oynamayan arkadaşlarımızın, bunu yapmak zorunda olduklarında aldıkları hero olan Mercy’nin yeni versiyonunda değişen şey heromuzun ultisi ve yeni bir yeteneği oldu. Eski ultisinde yeterli mesafedeki bütün ölü takım arkadaşlarını canlandıran Mercy, yeni ultisinde uçma yeteneği kazanıyor. Eski ultisinin dengesiz olduğu yönündeki söylentilere dayanarak böyle bir karara varan Overwatch ekibi, Mercy’nin yeni ultisini de kendisinin melek konseptine uygun olarak ayarladı. Peki Mercy artık kimseyi canlandıramayacak mı? Tabii ki de hayır! Yeni yeteneği olan ”E” ile ölü bir takım arkadaşının ruhunu imleciyle göstererek canlandırabiliyor. E yeteneğinin bekleme süresi ise 30 saniye. Bu sayede Mercy’nin ultisi olunca aşırı pasif oynama sorununa bir çözüm bulundu, bununla beraber adeta kendisiyle özdeşleşmiş canlandırma yeteneğine de dokunulmadı. Yeni Mercy’nin oynayışını buradan izleyebilirsiniz.

D.Va Mini Rework

d.va

Geek ve animeci herosu ünvanına erişen tatlı kızımız D.Va’nın yeni versiyonunda değişen çok bir şey yok, fakat yeni yeteneği ile herkesin ilgisini çekmeye başardı. Hatta oyuncular D.Va’yı artık bir tank olarak değil, bir DPS herosu olarak görüyor. Bence pek de yanlış düşünmüyorlar, çünkü bu yetenek D.Va’nın hasarına hasar katmış durumda. Yeteneğe gelelim diyorsunuz, gelelim bakalım. D.Va’nın yeni yeteneği Micro Missiles (E), kullanıldığı anda imlecin gösterildiği yere üst üste füzeler yolluyor. Bu yeteneği sayesinde karakterimizin hasarı kayda değer bir derecede artmış olsa da bu gücün karşılığı olarak sağ tık yeteneğine bir zayıflatma geldi. Artık daha çabuk sürede bitecek olan Defense Matrix, yüklenirken de daha yavaş yüklenecek. Böylece D.Va daha az tank, daha çok hasara yönelik bir hero olacak. Karakterin yeni oynayışını buradan izleyebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Daha fazla oyun haberleri için sitemizi takip edin 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.