Ev / Haberler / Overwatch Nintendo Switch Platformuna Geliyor Mu?

Overwatch Nintendo Switch Platformuna Geliyor Mu?

Valorant names

İki yıl önce konunun aksine yapılan açıklamaya rağmen ünlü MOBA-FPS melezi oyun Overwatch, Nintendo Switch platformuna gelebilir. Detaylar haberimizde!

Oyunun geliştiricilerinden Jeff Kaplan, iki yıl önce gelen sorular üzerine Overwatch’u Switch’e çıkarmanın mümkün olduğunu fakat biraz zor olacağını belirtmişti. Bu sebepten dolayı uzun süre boyunca ilgili konuda umutları kesmiştik fakat yakın zamanlarda elimize ulaşan gelişme oyunun Switch’e çıkma dedikodularını yeniden alevlendirdi.

Resmi açıklama değildir, bir kullanıcının olaydan bahsetmek için paylaştığı tweet

PowerA adlı teknoloji satıcısının Amazon’da listelediği, lisanslı, Overwatch temalı Nintendo Switch koruyucu kabı Resetera forumunda paylaşılmasının ardından beş dakika içinde satıştan kaldırıldı. Eşyanın Nintendo ve Blizzard tarafından lisanslı olması ve listelemenin kısa süre içerisinde kaldırılması da iddiaları güçlendiren unsurlar arasında. Kabın Amazon açıklamasında ise aşağıdakiler söylenmişti:

“Özellikle konsolu elle tutma modunda kullanmak için tasarlanmış sağlam ve kompakt koruyucu kap ile Nintendo Switch’inizi istediğiniz yere taşıyın. Astar, işlemeli Overwatch logosu, dokuz oyun kartı taşıyabilecek bölmesi olan ekran koruyucu kap ve fermuarlı hızlı ulaşım cebi içerir. Overwatch temalı bu taşınabilir kap Nintendo Switch’inizi yoldayken dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlıyor. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde.”

Streisand etkisinin de önerdiği gibi bir gerçeğin yayılması için yasaklanması yetiyor bazen. Sizce bu olay Overwatch’un Switch’e geleceğinin kanıtı olabilir mi? Şimdi değilse de ilerleyen zamanlarda Overwatch Nintendo Switch platformuna gelebilir mi? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin, iyi oyunlar 🙂

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.