Ev / Haberler / Overwatch – Rekabetçi Modda Büyük Değişiklikler
Poster gg

Overwatch – Rekabetçi Modda Büyük Değişiklikler

Overwatch’ın geliştiricilerinden Jeff Kaplan, geliştirici günlükleri videosunda oyunun yeni sezonunda rekabetçi (competitive) moduna gelecek olan değişikliklerden bahsetti.

Overwatch’ın meşhur herosu ve maskotu Tracer

Öncelikle bahsedilen konu rekabetçi sezonun uzunluğu oldu. Betada bir ay süren sezonlarda, oyuncular bu sürenin çok az olduğunu söylediği için sezon süresi üç aya çıkmıştı. Üç aylık sezonların ise oyuncular yeteri kadar tryhard oynamadığı için eskisi gibi zevkli olmadığı söyleniyordu. Bunun üzerine orta yolu bulan geliştiriciler, bir sezonu iki ay yapmaya karar verdiler.

Ayrıca, başka bir gelişme olarak kontrol haritalarının artık üç round üzerinden (Bo3) değil, beş raund üzerinden (Bo5) olarak oynanacağını belirtildi. Bu sayede maçlar daha adaletli olabilecek. Yerleştirme maçlarına da değinen Jeff Kaplan, artık yüksek seviyelerdeki maçlarda eşleştirmelerin daha adaletli olacağını, böylece oyuncuların yetenek seviyelerinin daha doğru olacağını söyledi. Tabii, bunun cefası olarak da yerleştirme maçlarında sıra bekleme süremiz biraz daha artacak. Geç olsun, güç olmasın!

Hazır Overwatch’a girmişken bir iki konuya daha değinelim. Geçenlerde başlayan Summer Games etkinliği, şu an son haftasında. Bunun için biraz hızlı davranıp kostümleri kapmayı unutmayın. Sezon 5‘in bitmesine de tam olarak beş gün kaldı, bir hedefi olanlar varsa elini çabuk tutup SR kasarsa fena olmaz 🙂

Herkese iyi oyunlar OyunGG ailesi! Video Oyunları hakkında daha fazla Oyun Haberleri istiyorsanız sitemizi takip etmeyi unutmayın.

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.