Ev / Blog / Overwatch’taki En Etkili Kombolar
Poster gg
overwatch kombo
Overwatch'taki En İyi Kombolar

Overwatch’taki En Etkili Kombolar

Overwatch montajları izleyip izleyip milletin ultisiyle yaptığı POTG’leri kendiniz de yapmak istediniz mi? O zaman bu yazı tam size göre!

overwatch kombo
Overwatch’taki En İyi Kombolar

Bu yazımızda bahsedeceğimiz konu Overwatch oyunundaki ulti komboları. Birçok karakterin ultisi çok güçlü olup kitlelere hasar verebilmesine rağmen bu ultilerden kaçmak çok rahat oluyor. Bu sebepten dolayı hasar veren ultilerin yanında hareket kısıtlayıcı ultiler karşı takım için adeta bir kabus oluyor. Haydi biraz bu uyumlu ultilerden bahsedelim.

Mei – Reaper

Ultisiyle büyük bir alandaki rakiplere hem hasar verip hem de donduran Mei’nin ultisini kullandıktan sonra, Reaper’ın araya girmesi rakip takımın erimesi için yeterli oluyor. İki ulti de dairesel bir alana hasar verdiği için herhangi bir uyum sıkıntısı da çıkmıyor. Örneği aşağıdan görebilirsiniz.

Zarya – Pharah

Zarya’nın ultisi, birçok kişiyi küçük bir alanın içinde toplamaya yönelik. Hal böyle olunca, bütün hasar veren ultilerle mükemmel uyum sağlıyor. Bu uyumu en iyi sağladığı herolardan birisi de Pharah. Ultisinde ani bir şekilde hatrı sayılır bir hasar veren Pharah, rakiplerini Zarya’nın ultisi içerisinde görünce direkt ultisini kullanıyor, bu sayede küçük bir alana kısılan rakip takım Pharah’ın füzelerinden kaçamayıp bertaraf oluyor. Buyurunuz:

Reinhardt – Hanzo

Belirli bir doğrultudaki rakipleri sersemleten Reinhardt ultisinden hemen sonra aynı doğrultuda gelen bir Hanzo ultisi, rakip takımın savaştan kurtulmasını imkansız kılıyor ve en etkili kombolar listemizde kendine yer buluyor. Deneyin!

Ana – Genji

Destek karakteri Ana’nın ultisi takım arkadaşlarından herhangi birini güçlendirmeye yönelik. Genji ise, ultisini kullanınca kılıcını çekip etrafa saldırmaya başlıyor. Ulti attığında zaten çok güçlü olan Genji’ye bir de Ana ultisi gelince, Japon robotumuz rakip takımı yaşatmıyor.

Zenyatta – Soldier: 76

Size alakasız gelebilir, fakat ölümsüz ve ultisi açık bir Soldier: 76′nın neler yapabileceğini hayal etmeniz gerekir. Bu kombonun olayı, Zenyatta’nın ultisini açıp etrafı tarayan Soldier: 76‘yı koruması. Böylece Soldier: 76‘nın sürekli ve yüksek hasarı kesilmiyor, rakipten de kilit sayıda kişi düşüyor. Objektif açılıyor, maç kazanılıyor. Soldier; 76, Zenyatta’yı sevir, çünkü Zenyatta ona POTG aldırir. Buna örnek olarak video bulamadık, aklınızda canlandırın artık 😀

Özet geçemiyor musunuz OyunGG bey?

Kişiyi güçlendirmeye yönelik kombolar (Genji, Winston-Ana, Zenyatta) dışında en etkili komboların hareket kısıtlayıcı ultilerle birleşen hasar ultileri olduğunu söyleyebiliriz. Listede bahsettiğimiz komboların çoğu da bunun üzerine, fakat ille de aynılarını kullanacağız diye bir kaide yok. Hareket kısıtlayıcı ultilerin hepsi (Zarya, Reinhardt, Mei) ile alana yüksek hasar veren ultileri (Pharah, Reaper, D.Va, Tracer, Junkrat) beraber kullanabilirsiniz, düzgünce kullanıldığında bunların hata payı neredeyse olmayacaktır. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler, arkadaşımla yaptığım güzel bir Junkrat – Zarya kombosuyla noktalayalım.

Herkese iyi oyunlar ve iyi kombolar OyunGG ailesi! Aktif olarak paylaşım yaptığımız Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın 🙂

 

 

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.