Ev / Haberler / Overwatch Türk Karakter Planlanıyor Olabilir!

Overwatch Türk Karakter Planlanıyor Olabilir!

Poster gg

Selamlar sevgili okuyucular, Blizzard firmasının popüler oyunu Overwatch, 2016 tarihinde çıkış yapmıştı. Çıktığı günden beri kendini geliştirmeye devam eden oyun, yeni yeni karakterleri oyunculara sunmuştu. Tabii ki tek yaptığı yenilik yeni karakterler değildi. Aynı zamanda yılın çeşitli zamanlarında gelen etkinliklerle de oyunculara normal veya dereceli oyun modu dışında oyun modları sunan oyun, oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor. Gelen her operasyonla birlikte oyuna yeni bir karakter eklenmiyor aslında. Fakat resmi siteden yayınlanan bir haber, bize yeni gelen karakterin Türk olabileceği hakkında minik bir tüyo verdiği gibi, yeni operasyonun İstanbul’da geçtiğini açıkça belirtiyor. Buyurun detayları inceleyelim.

Operation White Dome

Resmi sitede açıklanan isim bu şekilde. Biliyorsunuz ki daha önce gelen “Uprising” operasyonunda Omnic direnişine karşı savaşan bir takımımız vardı. Tracer, Reinhardt, Torbjörn ve Mercy bu takımın başlıca üyeleriydi. Yeni operasyonda da yine Omnic direnişine karşı savaşıyoruz fakat harita ve takımda bulunan üyelerimizde biraz değişiklik söz konusu. Resmi sitede yayınlanan habere göre Operation White Dome sırasında Omnic direnişine karşı savaşan takım üyelerimiz, Uprising operasyonundan biraz daha farklı. Operasyonda destek karakteri olarak Captain Ana Amari var aynı zamanda takımımızın komutanı da Ana. Tank olarak yine Reinhardt karakterini görüyoruz ve defans karakteri olarak yine Torbjörn karşımızda. Bu noktada tam Reinhardt ve Torbjörn neden iki operasyondur var diye aklımızdan geçirirken, haberin devamı ilgi çekiyor ve heyecanlandırıyor. Operasyonun son üyesi ise daha önce oyunda adı duyulmamış bir karakter. Emre Sarıoğlu! Görünüşe göre Overwatch Türk karakteri olarak oyuna girecek olan karakterin asıl ismi Emre Sarıoğlu olacak.

Operasyonda yer alan son karakterin Türk olduğu açıkça belirtilmiş. Zaten operasyonun İstanbul’da geçeceği de yine gelen haberde söylenen bir detaydı. Yeni gelen operasyonla oyuna eklenme ihtimali olan Emre Sarıoğlu karakteri ve İstanbul haritası kulağa gerçekten hoş geliyor. Bakalım Blizzard firması Türk oyuncu kitlesinin Overwatch’a karşı olan ilgisini böyle bir stratejiyle kazanabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın! İyi oyunlar!

Hakkında Can Abik

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi. Oyungg'de Kameraman olarak yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.