Ev / Haberler / Overwatch Workshop Modunda Kuklalar İstediğimiz Gibi Davranacak!

Overwatch Workshop Modunda Kuklalar İstediğimiz Gibi Davranacak!

Poster gg

Yüksek bir ivmeyle çıkış yapıp kitlesini koruyan kaliteli MOBA-FPS tipi Overwatch oyununun alıştırma modundaki kuklaları istediğimiz gibi programlayabileceğiz.

Overwatch’un test sunucusuna dün gelen güncellemeyle yapımcı firma Blizzard, Overwatch oyuncularının istediğini yapmasına imkan veren çalışma atölyesine yeni bir özellik ekledi. Yeni gelen güncellemeyle beraber artık koyduğumuz kuklaları programlayabileceğiz, yani ikinci bir oyuncuya veya yapay zekaya ihtiyaç duymadan botlarla nasıl istersek öyle alıştırma yapabileceğiz. Kuklaları hareket ettirebileceğiz, kuklalara yetenek kullandırıp nişan aldırabileceğiz. Kısacası gerçek bir oyuncunun yapabileceği neredeyse her şeyi ikinci bir oyuncu veya yapay zeka olmadan çok rahat bir şekilde botların yapabileceği biçimde tasarlayabileceğiz.

Workshop kullanıcıları botları istedikleri gibi hareket ettirmek için şu ana kadar geçici çözümler kullanıyordu. Örnek olarak aşağıdaki Ana alıştırmasındaki Doomfist’in düzgün bir şekilde üzerinize atlaması için kenarda başka bir oyuncunun da bir şey yapmadan durması gerekiyordu. Yeni güncellemeyle bu sorunlar çözüldü, artık yapay zeka kendi koduna göre değil oyuncunun isteğine göre hareket edecek. Bu da oyuncuların Overwatch oyununda istedikleri gibi alıştırma haritaları yaratmasına olanak sağlayacak, hatta ileride auto chess haritaları bile görme ihtimalimiz var. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir mobil oyun şirketinde yöneticilik yapan, aynı zamanda Overwatch’un atölye modunda bol bol harita üreten Darwin, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“Eskiden botları kullanırken önümüzdeki en büyün engel yapay zekalarının önceliğinin bizim komutlarımızdan yüksek olmasıydı, bunun sonucunda da botları istediğimiz yere götüremiyor veya baktıramıyorduk. Onları hareket ettirmek isteyince dış etkiler uygulamak veya binbir türlü Ali Cengiz oyunu kurmak zorunda kalıyorduk. Oyuna yeni eklenen kuklalar ise bomboş bir midye kabuğu gibi, yapmalarını istediğimiz hareketleri istediğimiz gibi tasarlayabiliyoruz.”

En güncel oyun haberleri için bizi takipte kalın. Görüşlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın. Herkese iyi oyunlar 🙂

Haber: PCGamer

Hakkında Efe Eren GENÇ

Trabzon'da doğup büyümüş, oyun merakı babasının internet kafesinde başlamış, aranızdan biri. Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim okuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.