Ev / Haberler / e-Spor Haberleri / Overwatch’a Yeni eSpor Ligi : Contenders

Overwatch’a Yeni eSpor Ligi : Contenders

Blizzard, yayınladığı makale üzerinden genç esporculara fırsat verebilecek Overwatch Contenders liginin başlayacağını duyurdu!

Resmi Overwatch sitesi üzerinden yayınlanan açıklamada, bu ligin SoloQ oynayan gençlerin kendilerini gösterebilmesi için bir fırsat olduğu söylendi. Bir nevi halı saha turnuvası gibi olacak olan turnuvaya Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinden taķımını toplayan başvurabilecek. Bunun için turnuvayı bir gelişim ligi olarak tanımlayan Blizzard, Asya tarafındaki üstün rekabeti batı tarafına da çekmenin zamanının bu turnuva ile beraber geldiğini söylüyor.

Takımınıza ve kendinize güveniyorsanız Overwatch Contenders ligine katılmak için önce açık elemelere yazılıyorsunuz. Hem Avrupa hem de Kuzey Amerika sunucularından sekiz takım seçiliyor. Sonrasında ilk önce Kuzey Amerika‘dan en iyi altı takım ve APEX temsilcileri mücadele ediyorlar, Avrupa‘dan ise sadece en iyi sekiz takım yarışıyor. Bu iki sekizlinin de kendi aralarında 50 bin dolarlık ödül havuzu olacak ve bu gruplardan çıkan iki ilk dörtlü Contenders liginin ilk sezonunda 100 bin dolar için mücadele edecek.

OWContenders-Announce-Progression_OW_Embedded_JP.jpg

OWContenders-Announce-Map_OW_Embedded_JP.jpg

Daha detaylı ve açık bilgi için resmi makaleyi okuyabilirsiniz, başvurular için ise turnuva sitesini kullanabilirsiniz.

İyi oyunlar!

 

Hakkında Efrıs

OyunGG projesinde genel yayın yönetmeni ve sosyal medya editörü olmakla birlikte oyunlara ilgi duyan bir yabancı dil öğrencisiyim. Oyun merakım 8-9 yaşlarımda babamın internet kafesinde başladı, o zamandan bu yana da sürüyor.

Buna da bak!

25 TL’lik Darwin Project, Steam’de Ücretsiz Oldu!

Bu seferki bedava oyunumuz Darwin Project, Humble Bundle’dan değil, Steam’in kendisinden. Oyunu almak ise gayet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir