Ev / Listeler / Oyun Dünyasından En Güzel Kılıçlar
Poster gg

Oyun Dünyasından En Güzel Kılıçlar

Oyunlar bize tasarımcıların sınırsız hayal güçlerini gösterebildikleri en güzel alanlardan. Bu sınırsızlık sayesinde kimi zaman ortaya harika işler çıkabiliyor. Bu listemizde oyun dünyasından en güzel kılıçlar var. Keyifli okumalar.

-Lightsaber (Star Wars)

Kılıçlar ile ilgili bir listede ışın kılıçlarından bahsetmemek olmaz. Bu kılıçlar neredeyse her şeyi kesebilecek kadar güçlüler. Tabi başka bir ışın kılıcı hariç.

-Dragon Blade (Overwatch)

Katana türü kılıçların şüphesiz kendilerine has bir havaları var. Bir de bu katananın cyborg bir Ninja tarafından kullanıldığını düşünün. Düşündünüz mü? İşte o kılıç Dragon Blade.

-Buster Sword (Final Fantasy)

JRPG türü oyunların en büyük özelliklerinden biri abartılı tasarımlardır. Bunun en güzel örneklerinden biri ise Buster Sword. Neredeyse kendisini kullanan karakterin boyu kadar olan bu kılıç listemize girmeyi sonuna kadar hak ediyor.

-Soul Edge (Soulcalibur)

Soul Edge başlangıçta sıradan bir kılıçtı. Ancak kan ile yıkandıktan sonra şeytani güçler kazandı ve şimdi bildiğimiz etkileyici halini aldı.

-Yamato (Devil May Cry)

Yine bir katana, yine nefes kesici güzellikte bir kılıç… Yamato her ne kadar sahibi Vergil’in kardeşi olan Dante’nin kılıcının gölgesinde kalsa da etkileyiciliğinden hiçbir şey kaybetmiyor.

-Energy Sword (Halo)

Usta ellerde ölümcül olabilecek bir silah Energy Sword. Adından da anlaşılacağı üzere içindeki saf enerjiyi dışarıya doğru kanalize ederek çalışıyor. Ne kadar da havalı değil mi?

-Blades of Chaos (God of War)

 

Kızgın ve kaslı karakterimiz Kratos’un her türden tanrıyı pataklarken kullandığı silahımızda sıra. Ne kadar güçlü olduğunu siz düşünün, bu silah tanrı dövüyor diyoruz!

-Gunblade (Final Fantasy)

Yine bir Final Fantasy silahı ile karşı karşıyayız. Fantastik silah tasarımı dediğimizde akla ilk gelen kılıçlardan biri şüphesiz Gunblade. Bunu tasarlayan insanın yaratıcılığı karşısında bize şapka çıkartmak düşüyor.

 -Valentine (Soulcalibur)

İlk gördüğünüzde ‘’Bu ne ya, normal kılıç işte’’ demeniz çok olası. Ancak Valentine listemize girmeyi sonuna kadar hak ediyor. Neden mi? Bu kılıç usta ellerde adeta yılan gibi kıvrılan bir kırbaç şeklini alabiliyor.

-Rebellion (Devil May Cry)

Oyun dünyasının gelmiş geçmiş en karizmatik kılıcı karşınızda. Rebellion gerek ismi, gerekse görünüşü ile sahibinin karizmasını tamamlıyor. Şu kılıca sahip olabilmek kim bilir kaç oyuncunun hayalidir?

Bonus: Dolunay Kılıcı (Metin 2)

Nice yiğitler bu kılıcı elde etmek uğruna heba oldular. Kaç kişi ‘’krdş sana item kopyalama hilesi öğretem mi’’ diyen bir vefasıza inanıp bu kılıcı kaybetti. Eski Metin 2 oyuncularının gözü yaşlı, şaman karakter oynayanlar ise ‘’kardeş bu ne’’ diyor… Bu kılıcı +9’a basınca parıl parıl parlardı, güneş gözlüksüz bakamazdık.

Siz listemizdeki kılıçlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Listemize girmeyi hak eden ancak unuttuğumuz hangi kılıçlar var? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılmayı unutmayın.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

5 Yorumlar

 1. Yamato o kadar da güzel değil bence. Normal düz bir kılıç.

 2. Dursun akıncı

  Dragonblade ve dolunay kılıcının üstüne tanımam aga

 3. Oğuzhan biberci

  Metin2’yi görünce gözümden bir damla yaş aktı xD

 4. En sevdiklerim ıŞıQLıMıŞıQLı olanlar. Evet, Razer kullanıyorum.

 5. Geralt of Rivia

  aerondight yakışırdı buraya bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.