Ev / Listeler / Oyun Dünyasından En İyi Robotlar

Oyun Dünyasından En İyi Robotlar

Poster gg

Robot ve yapay zeka kavramı özellikle de son yıllarda hayatımıza hızlı bir giriş yapmış durumda. Ancak oyun dünyası bu konunun çekiciliğini çok daha önceleri fark etmiş olacak ki oyunlarda karşımıza çıkan robotların tarihi bir hayli eskiye dayanıyor. Gelin bunların en dikkat çekenlerini birlikte inceleyelim.

GLaDOS (Portal)

glados
Sarkastik mizah anlayışı ve karakterimize yaptıkları ile oyun boyunca adeta burnumuzdan getiren GLaDOS koca bir bilimsel tesisi kendi doğrularına göre idare ediyor. Haliyle bu tesisin düzenini bozan bizler ise onun doğal düşmanı haline geliyoruz. Yine de tüm yaptıklarına rağmen GLaDOS gibi bir karakterden nefret etmemiz bir hayli zor.

Dog (Half-Life 2)

Half-Life dünyası gibi bir evrende insan elbette ki sadık olduğu kadar da güçlü bir yardımcıya ihtiyaç duyar. İşte Dog tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran harika bir dost. İsmine aldanmayın sakın, kendisi fiziksel olarak hiç de köpeğe benzemeyen devasa bir robot. Ancak devasa metal bedeninin altında ona adeta bir golden retriever kalbi veren devreler var.

Claptrap (Borderlands)

claptrap
Claptrap sağ olsun yeri geliyor bize yardım ediyor, yeri geliyor bizleri gülmekten kırıp geçiriyor ancak bir eksiği var. Aslında fazlası desek daha doğru olur. Biraz fazla konuşan ukala bir robot olsa da Claptrap Borderlands’in çorak topraklarında sahip olmak isteyeceğiniz bir dost.

Legion (Mass Effect)

legion
Legion oldukça hünerli bir robot. Bir insandan yapmasını beklediğiniz neredeyse her şeyin yanı sıra robot olmasının verdiği avantajlardan da sonuna kadar yararlanıyor. Bu hünerleri sayesinde Legion, karşınıza almak istemeyeceğiniz bir düşman.

Mega Man (Mega Man)

mega man
Şimdi ise oyun dünyasında çok çok eskilere gidiyoruz. Mega Man adını duymayan oyuncu pek yoktur diye tahmin ediyoruz. Şirin bir erkek çocuğuna benzeyen dış görünüşü ile Mega Man yalnız video oyunlarında değil anime, manga ve çizgi romanlarda da boy gösterdi.

Bastion (Overwatch)


Omnic istilası sırasında üretilen bir ölüm makinası olan Bastion, savaş bittikten uzun yıllar sonra uyanır. İçinde öldürme ve intikam hırsına dair bir kırıntı bile bulamayan Bastion minik bir kuş ile dostluk kurar. Gerisini ise oyunu oynayarak görebilirsiniz.

Liberty Prime (Fallout 3)

liberty prime
Fallout evreni yalnızca biyolojik bakımdan değil, ideolojik bakımdan da oldukça yıkıma uğramış bir yer. Hal böyle olunca robotların bile değişik fikirlere sahip olmasını garip karşılamamak gerek. Liberty Prime sıkı bir komünizm düşmanı. Açıkçası bizler bu antikomünist dev robotu karşınıza almanızı pek tavsiye etmiyoruz.

Blade Wolf (Metal Gear Rising)

blade wolf
Blade Wolf bu ürkütücü robotun asıl adı değil. IF Prototype LQ-84i resmi adıyla anılan bu robotu durdurabilecek şey sayısı pek az. Hedefi için gerekirse bir testere ile (evet testere!) duvarları bile kesebilecek bu robotun bir kez hedefi olduysanız sizin için çok üzgünüz.

Cyrax (Mortal Kombat)
cyrax

Düşünün bir, Mortal Kombat gibi vahşi bir dövüş turnuvasına katılmışsınız. Birbirinden zorlu rakipleriniz sizi dayak manyağı yapmak için sırada bekliyorlar. Siz en azından onlar da canı yanan, etten kemikten insanlar diye düşünürken karşınıza birden bire Cyrax çıkıyor. Neyse, biz daha fazla devam edemeyeceğiz…

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Instagram  ve Twitter üzerinden bizleri takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.