Ev / Listeler / Oyun Dünyasından En İyi Suikastçılar
Poster gg

Oyun Dünyasından En İyi Suikastçılar

Oyunlarda elinize ağır bir silah alıp önünüze çıkanı öldürerek ilerlemek size göre değil mi? Tercihini gizlilikten yana kullanan oyunculardansanız bu karakterleri yakından tanıdığınıza eminiz. İşte karşınızda oyun dünyasından en iyi suikastçılar.

-Ajan 47 (Hitman)

Kendisi ile özdeşleşmiş takım elbisesi, barkod dövmesi ve kel kafası ile Ajan 47 suikastçı denince akla gelen ilk isimlerden. İşini her zaman büyük bir profesyonellik içinde tamamlayan Ajan 47 mimik barındırmayan suratı ile de bu işte duygulara yer olmadığının en büyük kanıtı.

-Ezio (Assassin’s Creed)

Seri boyunca birçok suikastçı yönettik ancak çok azı bizi Ezio kadar etkilemeyi başardı. Gerek karakter derinliği, gerekse ustaca yazılmış hikayesi ile Ezio listemizde olmazsa olmaz karakterlerin başında geliyor.

-Snake (Metal Gear Solid)

Gizlilik temasını en başarılı şekilde işleyen oyunların başında gelen Metal Gear Solid serisinin bize bir armağanı olan Snake üstlendiği hiçbir işi yarım bırakmayan bir profesyonel. Kojima gibi bir dahinin ellerinden çıkan bir karakterden daha azını beklemek de saçma olurdu zaten.

-Corvo Attano (Dishonored)

İmparatoriçenin yakın koruması ve veliaht prensesin babası olmak herkese göre bir iş değil. Corvo hem bunların altından ustalıkla kalkıyor, hem de özel güçlerinin de yardımıyla intikam peşinde koşuyor. Üstüne üstlük koskoca bir ülkenin kaderini de ellerinde tutuyor. E bu adam daha ne yapsın?

-Zero (Borderlands)

 

Hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğimiz karakterimiz konusunda emin olduğumuz tek bir şey var, öldürmek konusunda çok başarılı. Oyun boyunca yüzünü bile görmediğimiz karakterimiz insan mı ondan bile emin değiliz.

-Thane (Mass Effect)

Bir uzaylı ırkına mensup olan Thane muazzam öldürme yeteneği ile listemizin en başarılı suikastçılarından. Böyle göründüğüne de aldanmayın, eline bir silah geçtiğinde gördüğünüz son şey Thane’nin gözleri olabilir.

Khajitler (Skyrim)

Kendi hallerinde, sessiz sakin ve devasa sevimli kediler gibi görünseler de gerçek çok farklı. Ay şekeri ile kafayı bulmadıkları zamanlarda üstün gizlilik yeteneklerinin de yardımı ile bu ırk suikast konusunda gerçekten harikalar yaratıyor.

-Spy (Team Fortress 2)

O bir centilmen, yürüyen bir beyefendilik örneği… Ancak bunlar sizi aldatmasın, her an ensenizde Spy’ın soğuk bıçağını hissedebilirsiniz. Görünmezlik gibi bir yeteneğe sahip olan Spy, savaş alanı sırasında sadece bir bıçakla kaç can alınabileceğinin de ibretlik bir kanıtı.

-Sam Fisher (Splinter Cell)

Her suikastçı işlerini geleneksel yöntemler ile halletmez. Teknolojinin nimetlerinden de faydalanarak bir efsane olan karakterimizin kendisi ile özdeşleşmiş gece görüş gözlükleri onun en büyük yardımcısı. Tabi bir de öldürme konusundaki yetenekleri…

-Garrett (Thief)

Bir hırsızın kendini geliştirmek zorunda olduğu en önemli konular şüphesiz gizlilik ve el çabukluğudur. Tesadüfe bakın ki suikast konusunda da aynı kurallar işliyor. Mesleğinin kendisine kazandırdığı özellikleri en iyi şekilde kullanan Garrett, efsane suikastçılar listemize girmeyi başarıyor.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.