Ev / Listeler / Oyun Dünyasının Unutulmaz Babaları
Poster gg

Oyun Dünyasının Unutulmaz Babaları

Babalarımız doğumumuzdan başlayarak hayatımızın her alanında destekleri ile bizlerin kendi ayaklarımız üzerinde durmamızı sağlayan yegane kişilerdendir. Bu listemizde oyun dünyasının en ikonik ve efsaneleşmiş babalarına bir göz attık.

-Eli Vance (Half-Life)

eli vance

Ana karakterimiz Gordon Freeman’ın aksine oldukça konuşkan olan kızımız Alyx Vance’in babası olan Eli Vance Half-Life evreninde de oldukça önemli bir yere sahip. Bir bilim adamı olan ve dünyamızı istila etmiş Combine ırkına karşı insanlığın verdiği savaşa canı pahasına destek olan Eli Vance listemize girmeyi elbette sonuna kadar hak ediyor.

-Octodad (Octodad)

Octodad eşini ve çocuklarını çok seven oldukça sevimli bir aile babası. Ancak bir sırrı var, o bir insan değil. Ahtapot olduğunu ailesinden gizlemeye çalışırken düştüğü komik durumlar ile yüzümüzü güldüren Octadad oyun dünyasının unutulmaz babaları arasında.

-Corvo Attano (Dishonored)

Sırada listemizin en karizmatik babalarından olan Corvo Attano var. Hem imparatoriçenin sadık koruması, hem de prenses Emily’nin babası olan Corvo uğradığı iftiralar sonucunda amansız bir suikastçıya dönüşür. Eee, ne de olsa prenses babası olmak öyle her babayiğidin harcı değil.

-Joel (The Last of Us)

Tamam, tamam… Joel’i bu listeye almamızın sebebinin oyunun henüz başlarında kaybettiği öz kızı olmadığını siz de çok iyi biliyorsunuz. Ancak Joel neredeyse manevi kızı sayılabilecek Ellie’ye karşı olan tavırlarında o kadar doğal ve korumacı ki onu bu listeye almasak gerçekten haksızlık etmiş olurduk. Hatta Joel çoğu öz babadan daha baba bir karakter. Adamsın Joel!

-Kratos (God OF War)

Kel ve kaslı Spartalımız yeni oyunu ile bomba gibi bir dönüş yaptı. Ancak bu kez alışık olduğumuzun aksine yalnız da gelmedi. Sürekli ‘’BOY!’’ diye seslendiği kepçe kulaklı ve nereden geldiği belli olmayan ufak bir erkek çocuğu ile çıktı karşımıza. İyi bir baba mı orası tartışılır ancak Kratos daha şimdiden oyun dünyasının efsane babaları arasına girmiş durumda.

-Geralt of Rivia (The Witcher)

Sakin olun, Geralt’ın baba olmadığını hepimiz biliyoruz ancak Ciri ile olan ilişkileri çoğu baba-kız ilişkisinden daha sıcak değil mi sizce de? Çocukluğundan beri Ciri’yi kanatları altına almış olan Geralt’a baba olmak sizce de çok yakışmıyor mu? <3

-Big Daddy (Bioshock)

 

Tamam kabul, Big Daddy’ler de gerçek babalar değiller ancak Little Sister’lar ile olan ilişkileri tam bir baba-kız ilişkisi. Her koşulda sevimli ancak ürkütücü bu küçük kızları korumaya yemin etmiş olan devasa Big Daddy’ler listemize girmeyi hak ediyorlar. Şu cüsselerine bir bakın ve Little Sister’lara bulaşmadan önce iki kez düşünün.

-Harry Mason (Silent Hill)

Kızı için deyim yerindeyse canını bile verebilecek bir baba Harry Mason. Kimsenin yakınından bile geçmeye cesaret edemeyeceği ürkütücü yerlere kızı için gözünü bir an bile kırpmadan adımını atan Harry Mason gerçekten de bir babanın evladı için yapabileceği şeylerin sınırı olmadığını kanıtlayan bir karakter.

-Ethan Mars (Heavy Rain)

‘’Çocuklarım olmadan asla’’ repliği hafızalarımıza Aliye dizisi ile kazınmış olsa da Ethan Mars’ın mottosu olabilecek bir söz. Evladı için akıl almaz işlerin içerisinde kendisini bulan karakterimiz çizdiği fedakar baba portresi ile kalplerimizi ısıtırken bir yandan da içerisinde bulunduğu durumlar ve yapması gereken seçimler ile bizleri derin ikilemlere sokuyor.

-Jack (Resident Evil 7)

İşte gerçek bir aile babası, gerçek bir ev reisi. Jack için söylenecek fazla bir şey yok. Kendi çekirdek ailesi ile mutlu mesut yaşayan oldukça sıcak kanlı bir adam. Öyle sıcak kanlı ki olur da evine yolunuz düşerse sizi misafir etmeden hayatta bırakmaz ve neredeyse ailesinin bir üyesi kabul eder. Koca yürekli Jack be!

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.