Ev / Listeler / Oyun Dünyasının Unutulmaz Hayvanları

Oyun Dünyasının Unutulmaz Hayvanları

Valorant names

Hayvanlar gösterdikleri karşılıksız sevgi ve dostluk ile çoğu zaman bizlerin en büyük yardımcılarımızdır. En basitinden stresli bir günün sonunda bir hayvanı sevmek bizi ciddi bir biçimde rahatlatır. Bu sevimli dostlarımız oyun dünyasında da bizleri yalnız bırakmıyorlar. Gelin oyunlarda bizlere yardımcı olan unutamadığımız hayvanlara birlikte göz atalım.

witcher

Gölgeyele – Skyrim

Gölgeyele Skyrim dünyasında sahip olabileceğiniz en güçlü at. Bilen bilir, Skyrim’de atlar fazla dayanıklı değildir ve kolayca ölürler. Ancak Gölgeyele karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden geliyor, yetmiyor yeri gelince ejderhalarla bile savaşıyor. Oldukça agresif bir at olan Gölgeyele her Dragonborn’un sahip olması gereken bir yoldaş.

Kızılgöz (Roach) – Witcher 3

Bir Witcher genelde yalnız çalışır, bu bir gerçek. Ancak yeri geldiğinde biraz yardım hiç de fena olmaz. Witcher evreninin uçsuz bucaksız haritalarında bizleri gideceğimiz yere ulaştıran Kızılgöz bir Witcher’ın sahip olabileceği en iyi yoldaş.

Dogmeat – Fallout

Nükleer bir savaşın ardından yerle bir olmuş dünyada yapayalnızsınız. Terk edilmiş mekanlar, garip düşmanlar ve farklı gruplar arasında bu yalnızlık elbette çekilmez olabiliyor. Tam da bu anda imdadımıza insanoğlunun en sadık dostu olan köpek yetişiyor. Dogmeat bu ıssızlığın arasında imdadımıza yetişiyor ve bizi yalnızlık hissinden kurtarıyor.

Senu – Assassin’s Creed Origins

Bir suikastçı iseniz yalnızlığa alışkın olmanız muhtemel. Ancak biraz yardım hiç de fena olmaz. Senu bir suikastçının sahip olabileceği en iyi yardımcı. Size düşmanlarınızın yeri hakkında bilgi veren Senu stratejik üstünlüğün sizde olmasını sağlıyor. Bir suikastçı daha ne isteyebilir ki?

Yoshi – Super Mario

Prensesi kurtarmak zor bir görev, buna kimsenin itirazı olacağını sanmıyorum. Bu zorlu görevde biraz yardıma kimse hayır demeyecektir. Tatlı mı tatlı bir dinozor olan Yoshi bu zorlu görevde Mario’nun yardımına koşuyor. Zorlu görevler boyunca bizi sırtında taşıyan Yoshi listemize girmeyi sonuna kadar hak ediyor.

Dog – Half Life 2

Dog aslında gerçek bir köpek değil ama sevimli bir köpeğin tüm özelliklerini fazlasıyla taşıyor. Bu özelliklere ek olarak güçlü robotik yapısı sayesinde düşmanlarımıza karşı da bizlere oldukça fazla avantaj sağlıyor. Robot bir köpek muhtemelen bundan daha fazla işe yarayamazdı.

Tibbers – League of Legends

Annie küçük bir kız gibi görünebilir ama bu onun savunmasız olduğu anlamına gelmiyor. Özel güçlerinin yanı sıra onu Sihirdar Vadisi’nde yalnız bırakmayan çok iyi bir dostu var. Tibbers büyü ile oyuncak boyutuna indirilmiş bir ayı ve Annie’nin en iyi dostu. Kısacası Annie’ye bulaşmadan önce bir kez daha düşünmenizde fayda var.

D-Dog – Metal Gear Solid 5

Listemizde yer almayı sonuna kadar hak eden bir köpek daha. D-Dog Metal Gear Solid evreninde özellikle dövüşler sırasında sizlere oldukça kolaylık sağlayacak bir yoldaş. Sizleri düşmana karşı uyaran, gözcülük yapan ve dövüşlerinize katılan bu köpek elbette listemize girmeyi sonuna dek hak ediyor.

Meeko – Skyrim

Skyrim evreninde atlar haricinde kendinize yoldaş olarak köpekleri de seçebilirsiniz. Meeko’da bu köpeklerden bir tanesi. Onu diğerlerinden ayıran özellik diğer köpeklere göre çok daha dayanıklı olması. Hatta Meeko için neredeyse ölümsüz demek bile doğru olabilir.

Dog – Resident Evil 4

Zombi istilasına uğramış bir kentte ilerlerken aklınıza gelecek son şey muhtemelen kapana kısılmış bir köpeği kurtarmak olacaktır. Ancak bunu yaparsanız hiç beklemediğiniz bir anda bu köpekten bir yardım görebilirsiniz. Bu yardımın bir boss dövüşü sırasında gelmesi de işin güzel yanı.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir Yorum

  1. Riley cod(ghost). Bence o da efsanelerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.