Ev / Tavsiyeler / Oyun Tanıtımı: Kingdom and Castles, Mini Strateji Oyunu
Poster gg

Oyun Tanıtımı: Kingdom and Castles, Mini Strateji Oyunu

Herkese merhaba, oyungg.com ekibine yeni katılan bir yazar olarak, güzel bir seri başlatmak istedim. Bu seride çok fazla bilinmeyen, değeri ortaya çıkmayan oyunlardan bahsedeceğim. Sizlere tanıtacağım ilk oyun Kingdom and Castles olacak. Bu oyunu seçme sebebim pahalı olmaması ve tadımlık güzel bir oyun olmasıdır.
kingdoms and castles

Kısaca oyundan bahsetmek istersek, Fantastik Orta Çağ devrinde kendinize bir krallık kurup geliştirmek ve korumak diyebiliriz. Ancak oyun düşündüğünüz kadar basit değil.
Oyunda birçok çeşit zorluklar ve düşmanlarımız var. Bir yandan kıştan, yağmurdan, açlıktan, hastalıktan, yangından korunmaya çalışırken, viking ve ejderha saldırılarından da korunmak zorundasınız.
kingdoms and castles
Her şey birbirleri ile bağlantılı, yani eğer kömür yaptığınız bir yerin yanına kuyu yapmazsanız, yangın riski çok artıyor veyahut kömür yapılan yerinin yanına bir ev yaparsanız, evde oturan halk dumandan şikayetçi oluyor. Eğer hastane yapmazsanız halkınız hastalıktan kırılmaya başlıyor. Yani ciddi anlamda bir krallık kurup yönetmeye hazır olmanız gerekiyor.

Oyunda Türkçe dil seçeneği yok, o yüzden orta seviyede İngilizce bilmeniz gerekebilir. Eğer sizde stratejik Orta Çağ oyunlarını seviyorsanız Kingdom and Castles tam size göre bir oyun.

Hakkında Sizden Gelenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.