Ev / Haberler / Oyun Yapımcılarına TOGED Desteği
Poster gg

Oyun Yapımcılarına TOGED Desteği

Oyun Yapımcılarına TOGED Desteği

Gelecekte oyun geliştirmeyi planlayan arkadaşlar için güzel haberlerimiz var. Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği bu konuda birçok insana destek olarak, hem sektöre dahil olan firmalara kalifiye yetenekler yetiştirmeyi, hemde hevesi olanlara yol güzergahı çizmeyi başarıyor. Lise ve İlkokullarda Bilişim konusunun ciddiye alınması adına yapılan konferanslarda ana noktalara değiniliyor ki konferanslarında bu ortamlarda, bu öğrencilere yapılması bunun en büyük kanıtı denilebilir.

TOGED bu konuda Ordu’nun İkizce İlçesinde bir teknoloji sınıfı açmayı hedefliyor ve yine oyun yapımcılarına destek amacıyla yaptığı konferansları ilk aşamada Lise düzeyine indirmiş bulunuyor. İstanbul Kartal’da bulunan Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bir konferans verdi. Konferans’ı derneğin Başkanı olan Ali Erkin gerçekleştirdi. Ali Erkin “TOGED olarak oyun yapımı eğitimine ilköğretimden başlanması gerektiğini düşünüyoruz ve bu konuda liselere de büyük önem veriyoruz çünkü oyun yapımına yönelik ilk somut örneklerin buralardan çıkması gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

toged logo

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.