Ev / Haberler / Oyuncak Hikayesi 4, 1 Milyar Barajını Geçti!

Oyuncak Hikayesi 4, 1 Milyar Barajını Geçti!

Poster gg

Sevilen film serisi Oyuncak Hikayesi’nin son filmi olan Oyuncak Hikayesi 4, 1 milyar barajını geçen beşinci Disney filmi oldu.

THR’den yapılan açıklamaya göre Disney bu başarısıyla, bir yılda 1 milyarı geçen 4 film yapma rekorunu da kırmış oldu. Ayrıca Oyuncak Hikayesi 4, 1 milyar barajını geçen dördüncü Pixar filmi oldu. Bu barajı geçen diğer Pixar filmleriyse İnanılmaz Aile 2, Kayıp Balık Dori ve Oyuncak Hikayesi 3’tü.

Çıktığı günden bu yana Amerika’da 421.8 milyon dolar toplayan Oyuncak Hikayesi’nin yurt dışındaki kazancı ise 579.9 milyon dolar oldu. 21 Ağustos’ta gösterime sunulmasından bu yana filmin toplam kazancı ise  $1.002 milyar dolar. Filmin 1 milyar barajını 55 günde geçtiğini de ekleyelim.

Disney’in 1 milyar barajını geçen bu yılki diğer filmleriyse sırasıyla Captain Marvel, Avengers: Endgame, Aladdin ve Aslan Kral’dı. Disney her ne kadar rekorunu kırmış olsa dahi, elinde bu sene yayınlanacak 2 film daha tutuyor. 2019’un son çeyreğinde gösterime girecek olan bu filmlerse Frozen 2 ve Star Wars: The Rise of Skywalker olacak. Bu iki önemli filmin de 1 milyar barajını geçeceğini düşünürsek, Disney’in oldukça iyi bir yıl geçirdiğini söyleyebiliriz.

Sony’nin yapımcılığını üstlendiği Örümcek-Adam: Evden Uzakta filmiyse, yukarıda saydıklarımızın dışında 1 milyar barajını geçen tek yapım oldu. Şu ana kadar 1 milyar barajını geçmiş toplam film sayısıysa Oyuncak Hikayesi 4 ile 43’e yükseldi.

 

Bugünkü sinema haberlerimiz böyleydi. Daha fazla sinema, oyun ve  teknoloji haberi için bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.

Hakkında Onat ÇAKALCI

Yeni şeyler tüketmeyi ve bunları çevremdekilerle paylaşmayı severim. Tıpkı burada yapmaya çalıştığım gibi gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.