Ev / Haberler / Oyuncuları Heyecanlandıracak Yeni Bir Film Geliyor!

Oyuncuları Heyecanlandıracak Yeni Bir Film Geliyor!

Valorant names

Hollywood dünyasından biz oyuncuları heyecanlandıran bir gelişme var. Tüm detaylar haberimizde.

Yazar Ernest Cline tarafından ilk olarak 2011 yılında yayınlanan Başlat: Ready Player One kitabı beyaz perdeye uyarlanıyor. 2045 yılının savaşlar ve kaynak sıkıntıları arasında yavaş yavaş yok olmaya başlayan dünyasında geçecek olan filmin yönetmen koltuğunda Steven Spielberg oturacak. Filmin senaryosu ise kitabın yazarı Ernest Cline, The Incredible Hulk ve X-Men The Last Standing filmlerinden tanıdığımız Zak Penn’in ellerinden çıkacak.

Peki Bu Biz Oyuncuları Neden İlgilendiriyor?

Filmin 2045 yılının kurgusal dünyasında geçeceğini söylemiştik. James Halliday adlı bir oyun geliştiricisi tarafından yaratılan OASIS adlı devasa yaşam simülasyonu insanların hayatlarının merkezi olmuş durumda. Çünkü insanlık dünyadaki tüm kaynakları neredeyse son damlasına kadar tüketmiş ve kalan son kaynak kırıntıları için büyük devletler hala savaşmaktalar. Bu zorluklarla dolu gerçek dünyadan tek kaçış yolu ise OASIS. İnsanlar OASIS konsolları ile bu sanal cennete erişip neredeyse hiçbir sınır olmadan hayallerini gerçekleştirmekteler. Bu dünyada bir Jedi savaşçısı, karanlıklarda gizlenen bir ninja ya da yalnızca bir öğrenci olabilirsiniz. Gerçek dünyada bu kadar büyük sorunlar varken insanların sanal bir cennete kaçmaları pek de olağan dışı değil anlayacağınız. OASIS tüm dünyada o kadar yaygınlaşmış ki çoğu devlet kurumu bile artık OASIS üzerinden hizmet vermekte. Bunun sebebi hem zaten az olan kaynaklardan tasarruf etmek, hem de OASIS erişiminin çok daha kolay olması.

İnsanlık böyle bir düzen içerisinde yaşamaya devam ederken beklenmeyen bir gelişme ile her şey altüst olur. Oyunun yaratıcısı James Halliday ölmüştür. Arkasında bıraktığı bir video ile servetini ve daha da önemlisi OASIS’in kontrolünü oyunun dünyasına sakladığı ipuçlarını çözerek saklı anahtarlara ulaşan bir kullanıcıya bırakacağını açıklamıştır. Bu haber neredeyse tüm kullanıcıların katılacağı dev bir hazine avı başlatacaktır.

Günümüzde popüler olan Overwatch gibi yapımlara yapılan göndermelere ek olarak 80’li yıllarda kült olmuş bir çok oyun da hikâyede yer alıyor. Pac-Man, Space Invaders, Joust gibi video oyunlarının yanı sıra Dungeons&Dragons gibi klasikleşmiş FRP oyunları da hikayede önemli bir yer tutuyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizi detaylar ile dolu fragmanla baş başa bırakalım.

Fragmanı nasıl buldunuz, hangi detayları fark edebildiniz? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki diğer gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılmayı unutmayın.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

3 Yorumlar

  1. Dursun akıncı

    Film güzele benziyo izlerim büyük ihtimalle oley be

  2. Esra Şeyma Şahin

    Bu kitabı okumuştum filmi mi çıkacakmış? İnşallah güzel olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.