Ev / Haberler / Paradox, Prison Architect’i Satın Aldı
Poster gg

Paradox, Prison Architect’i Satın Aldı

Paradox Interactive, Prison Architect’in isim haklarını aldığını duyurdu.

Steam’in en başarılı oyunlarından, Twitch yayıncılarının eğlence yuvası Prison Architect yeni evini buldu. Paradox Interactive, günümüz itibariyle oyunun bütün platformlardaki isim hakkı sahibi ve sorumlusu haline geldi. Haberi öğrendiğimiz CEO Ebba Ljungerud oyunun kendi şirketlerinin de mentalitesine ve oyun portföyüne uyduğunu belirtmiş.

Paradox her ne kadar oyun yapımcıları ve yayımcıları arasında önemli bir yere de sahip olsa bilmeyenler için açıklayalım. Oynadığımız çoğu strateji oyununun yayımcılığını sürdüren firma aynı zamanda Mount & Blade ve Cities: Skylines gibi oyunların da dağıtımcılığını üstlenmiş durumda.

2016 yılında konsollara da çıkan oyun, bu alanda 2 Milyon adetten fazla satışa ulaşmıştır.

Haberler bununla da sınırlı kalmıyor. Şirket için tahminler ‘Architect’ ismiyle daha farklı yapımları da gün yüzüne çıkartacağı yönünde. Paradox böyle bir hamle yaparsa Twitch ve Youtube kanallarında bol bol ‘Architect’ içeriği göreceğimizi öngörmek zor değil. Bize sorarsanız epey başarılı bir atak olmuş. Bakalım neler göreceğiz.

Oyun haberleri kategorimizi takip ederek güncel içeriklere anında erişebilir, Twitter adresimizi takip ederek bizi destekleyebilirsiniz.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir Yorum

  1. Cities: Skylines’den dolayı Paradox’u seviyorum. SimCity”nin yokluğunu fırsata çevirip güzel bir oyuna imza atarak suyun akışını kendilerine çevirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.