Ev / Haberler / PlayStation Classic Geliyor!
Poster gg

PlayStation Classic Geliyor!

Sony cephesinden geçmişe özlem duyanları sevindirecek haberler var. Firma efsane konsulu PlayStation 1’i PlayStation Classic adı ile yeniden piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor. Konu ile ilgili tğm detaylar haberimizde.

PlayStation Classic Retro Severler İçin Dönüyor

Tüm zamanların en ikonik konsollarından sayılabilecek PlayStation 1 yeniden hayata dönüyor! Efsane konsol PlayStation 1 yeniden tasarlanarak günümüz oyuncularını mest etmeye geliyor. Yeniden tasarım esnasında boyutu hariç tüm özelliklerine sadık kalınan konsolun oranları yüzde 45 oranında küçülmüş durumda. Bu farkın dışında konsol eskisine bire bir sadık kalınarak yeniden tasarlanmış. PlayStation 1’in fat diye tabir edilen ilk piyasaya çıkış haline sadık kalınarak hazırlanmış olan yeni konsol şimdiden gönüllerimiz fethetmeyi başarmış durumda.
playstation classic

Bizleri Hangi Oyunlar Bekliyor?

PlayStation Classic ile geleceği duyurulan 20 oyunun şimdilik 5 tanesi açıklandı. Bu oyunlar Jumping Flash, Tekken 3, Wild Arms, Ridge Racer Type 4 ve Final Fantasy VII. Bu oyunlar haricinde PlayStation 1 ile tanıdığımız artık klasik haline gelmiş birçok oyunu göreceğimiz de kesin gibi.

Konsolun kutusu içerisinde 2 adet PlayStation kolu da eskisine sadık kalınarak hazırlanmış bir biçimde bizleri bekliyor olacak. Bunun haricinde USB şarj kablosu da kutu içeriğinde yer alıyor olacak.

Fiyatı Ne Olacak?

Ürünün resmi fiyatı 99 euro/dolar olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca konsolun Türkiye pazarına da gireceğine kesin gözüyle bakılıyor. 99 euro/dolar böyle bir konsol için güzel bir fiyat olsa da ülkemizdeki döviz kuru ile hesaplanınca biz Türk oyuncuların yüzü yine gülecek gibi görünmüyor.

Ürünün 3 Kasın tarihinde tüm Avrupa, Kanada, ABD, Japonya ve Avusturalya’da çıkacağı bilgisi de resmi kanallardan açıklanmış durumda. Şimdiden 3 Kasım tarihini bekleyen birçok Retro sever olduğunu tahmin etmek de hiç de zor değil.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.