Ev / Haberler / Playstation Classic Ve Yanında Gelen 20 Klasik Oyun!

Playstation Classic Ve Yanında Gelen 20 Klasik Oyun!

Poster gg

Evet eski oyuncular beklediğimiz haber geldi! Playstation Classic bütün dünya ile aynı anda çıkışını yaptı. Gelin hep birlikte Playstation Classic nedir, fiyatı ne, hangi oyunları barındırıyor inceleyelim.

Playstation Classic, aslında bizim bildiğimiz ilk Plasytation konsoluyla aynı. Dün çıkışını yapan  yeni konsol %45 daha küçük. Şirin bir görüntüsü var.Doğal olarak da oyunları da aynı. Fakat yeni nesil oyuncuların bu konsolu pek sevmeyeceğini düşünüyorum. Kutu içeriği olarak iki adet controller ve konsolumuz çıkıyor. Konsolun fiyatı ülkemizde 800TL olarak belirtildi. Bence Playstation Classic için bu fiyat fazla. Playstation Classic menüsü (evet menüsü dedim. Ben de başta normal Playstation gibi sanmıştım.)  sade gözüküyor.  Tabi ki eski efsane Playstation açılış sahnesi duruyor.

Playstation Classic İle Gelen 20 Oyun:

20- Ridge Racer Type 4

Çok tatlı bir yarış oyunu gibi gözüküyor. 1998 yılına göre gayet iyi.

19-Mr Driller

Mr Driller,  platform oyunlarını andıran bir oynanışı var. Kim oturup saatlerce oynar bilemeyiz. Ama tam misafir çocuğuna göre bir oyun olduğu kesin.

18- Wild Arms

Zamanına göre çok tatlı bir Rpg oyunu. Ay eski oyunmuş, yeni oyunmuş demeyen oyuncular için ideal.

17- Grand Theft Auto

Evet geldik o efsane oyuna. Her şeyin başlangıcı. Oyun dünyasının tartışmasız en iyi açık dünya oyunlarından olan Gta serisinin ilk oyunu. Kuş bakışı olarak oynadığımız bu tatlı suç oyunu Playstation Classic konsolunun içinde gelen oyunlardan birisi.

16- Metal Gear Solid

Efsane MGS serisinin ilk oyunu. Eğer fanı olup ilk oyununu oynamayanlar varsa fırsat ayaklarına geldi.

15- Intelligent Cube

1997  senesinde platform ve zeka oyunu gibi gözüken bir oyun. Türünün sevenleri varsa oynama  fırsatları var artık.

14- Rayman

1995 senesinde çıkışını yaptı. Güzel bir platform oyununa benziyor.

13- Battle Arena Toshinden

Çok güzel bir dövüş oyununa benziyor. Fakat maalesef günümüzde serisi devam etmiyor. Görüntüsü Tekken’i  andırıyor. Reboot  versiyonu çıksa fena olmazdı aslında.

12- Twisted Metal

Palyaço desenli bir kamyonetin içinde başka araçları patlattığımız bir oyun. Uzaktan sanki Carmageddon’un araba katletme versiyonu gibi gözüküyor. Tuhaf bir oyun.

11- Resident Evil Director’s Cut

Gel reis gel otur şöyle. Bizi korkutup korkutup yine de kendini sevdirmeyi başaran bir yapımsın. Tıpkı manyak sevgili gibi. Beraber oldukça gerilir korkarsın ama bağımlısı olup psikopatça seversin ya öyle işte. Korku oyunu sevenler ya da Resident Evil’ın ilk oyununu oynamamış olan hayranların fırsat ayağına geldi.

10- Jumping Flash

Oraya buraya uçup kaçtığımız tuhaf bir oyun. Tam olarak anlayamadım amacını. Yine misafir çocuğuna oynatmalık oyun. Ya da efsanevi oyunların yanında çerezlik olsun diye oynayabileceğiniz bir oyun.

9- Oddworld Abe’s Oddysee

Yine efsanevi bir oyun. 1997 yılında çıkış yaptı. Güzel bir platform oyunu. Sevenlerine  şimdiden hayırlı olsun diyelim.

8- Destruction Derby

1995 senesine göre çok tatlı bir yarış oyunu. Fakat Ridge Racer Type 4 değil.

7- Tekken 3

Bu 20 oyun arasından en iyi oyun belki de Tekken 3.  Zamanına göre efsane bir dövüş oyunu. İçinde kendi çapında mini oyunlar da barındırıyor (Mortal Kombat Deception araklamış mini oyun olayını sanki.)  King  karakteri ile kaç kişi patakladım hatırlamıyorum. Alın oynayın efendim.

6- Revelations: Persona

Güzel bir Rpg oyunu. Sevenleri ve Persona fanları alıp oynayabilirler efendim.

5- Cool Boarders 2

Sanırım oyun dünyasının ilk spor oyunlarından. Yine misafir çocuğuna vermelik çerez oyunlardan birisi daha.

4- Final Fantasy VII

Yani eğer Playstation Classic alacaksanız kesinlikle oynamanız gereken oyunlardan birisi. Güzel bir Rpg oyunudur kendisi. Tekrardan fanlar için güzel fırsat.

3- Supper Puzzle Fighter II Turbo

Tetris mekanikleri ile dövüş teması birleştirmişler. Street Fighter’ın bebek versiyonu vardı. O oyunu andırıyor biraz.

2- Tom Clancy’s Rainbow Six

Son zamanlarda meşhur olan Rainbow Six Siege oyununun atasıdır. 1998 olmasına rağmen gayet güzel bir ilerleyişi var. Oyunu gördüğüm zaman aklıma nedensizce Counter Strike: Condition Zero Deleted Scenes geldi.

1- Syphon Filter

Evet gelelim listenin son ve en çok merak ettiğim oyunu olan Syphon Filter.  TPS oyunu kendisi. Hafiften Tomb Raider’a benziyor. Fakat biraz daha geliştirip takla mekaniği falan eklemişler.

Buram Buram Nostalji

Evet arkadaşlar Playstation Classic ve içerdiği 20 oyunu inceledik. Türkiye’de pek fazla satılmaz diye düşünüyorum. Kısmet artık. Bu tarz teknoloji haberleri için sitemizi ve sosyal medya  hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Esen kalın!

 

Hakkında Harun Refik Çiftçi

2.5 yaşından beri Vice City sokaklarında geziyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.