Ev / Haberler / Playstation E3 2019 Fuarında Bulunmayacak!

Playstation E3 2019 Fuarında Bulunmayacak!

Poster gg

E3 oyun fuarlarının son yıllarda gözdesi şüpesiz Playstation’du. Son yıllarda çıkardığı harika exclusive oyunlar ile fuarı kasıp kavuruyor, her sene favori frima olmayı başarıyordu. Fakat bugün Sony, süpriz bir karar aldı. Sony E3 2019 oyun fuarına katılmayacaklarını duyurdu. 

PlayStation Experince Etkinliği de Olmayacak!

Sony‘nin her sene düzenlediği sadece Playstation‘a özel olan ve her yıl aralık ayında düzenlenen Playstation Experince etkinliğinin de bu sene yapılmayacağı açıklandı.

 

Bu Kararın Alınmasının Sebebi Ne?

Sony‘den yapılan açıklamaya göre kararın alınma sebebi oyunculara daha fazla içerik sunmak. Tabii bu açıklama biz oyunculuları tatmin etmedi. Yıllardır tüm E3‘ün favori friması olan Playstation‘un E3 2019 konferansına katılmamasının daha büyük sebepleri olduğunu düşünüyoruz.

Şu an oyuncuların öne sürdüğü 2 ihtimal var. İlk ihtimal Sony‘nin E3 oyun konferansının artık eskisi kadar işe yaramadığı ve artık oyuncuların dikkatini çekmediğini düşünmesi. Bu ihtimal diğerine göre daha zayıf kalıyor. Zira Playstation son 4 senedir E3 konferanslarında oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor. Diğer ihtimal ise bana daha kuvvetli geliyor. Bu teoriye göre Playstation‘un elinde duyuracağı yeterli sayıda oyun yok ve Playstation 5 için hararetli bir hazırlık var. Zaten Sony‘nin yaptığı açıklama da bu ihtimali destekliyor. Belirtmeden geçmeyelim pek çok oyuncuya göre artık frimalar yavaş yavaş E3 konferanslarına katılmamaya başlayacak ve kendilerine özel etkinlikler hazırlayacakları ve Playstation‘un da böyle bir hamle için hazırlandığını söylüyorlar.

Temsili

Xbox’dan Playstation’a Göndermeli Tweet

Xbox ile Playstation‘un yıllardır süren rekabetini hepimiz biliriz. Bugün bu kararın üzerine Xbox‘ın resmi Twitter hesabından Playstation‘a gönderme niteliğinde bir Tweet atıldı. Atılan tweet ise şöyle “E3 2019’da sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz.” Görünen o ki Xbox bu sefer E3 2019 için oldukça iddialı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce neden böyle bir karar alındı yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Daha fazla oyun haberi için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.
Facebook grubumuz

Hakkında Emre Çakıcı

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Bu nedenle ilerde bu sektörde çalışmak en büyük hayalim. Şu an Oyungg.com'da yazarlık ve sosyal medya editörlüğü yapmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.