Ev / Haberler / Pokemon GO Oyuncuları Büyük Ölçüde Azaldı
Poster gg

Pokemon GO Oyuncuları Büyük Ölçüde Azaldı

Pokemon GO Oyuncuları Büyük Ölçüde Azaldı

Dünya genelinde bir anda yayılan ve Nintendo’ya müthiş kazançlar yaşatan Pokemon GO eski popülaritesini bir anda kaybetti diyebiliriz. Hem hakkında geliştirilecek bir şey bulunamaması hemde sadece merakla başlayan insanların, yavaş yavaş değilde bir anda bırakması aslında bu durumun asıl nedeni demek zor değil. Dünyanın birçok ülkesinde dahi, sadece apk yoluyla indirilebiliyor olmasına rağmen çok hızlı yayılmıştı Pokemon GO.

pokemon go hd

Temmuzun 17’sinde 45 Milyonun üzerinde seyreden, aktif oyuncu sayısı; ağustosun 15’inde 30 Milyona kadar gerilemişti. Tahminlere göre eylül’ün sonunda 13-17 Milyon arası bir kitleye düşeceği söyleniyor. Tabi balonun sönüşünü herkes bekliyordu ama bu kadar hızlı olması birçok yorumcuya garip geldi diyebiliriz.

Yinede biz kemik bir kitlenin, oyunu oynamaya devam edeceğini, oyunun açıklıkları kapandıkça yeniden kullanıcı kazanmaya başlayabileceğiniz düşünüyoruz. Aranızda peki oynamaya devam eden Pokemon sevenler var mı?

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.