Ev / Haberler / Praey For The Gods İnceleme!
Poster gg

Praey For The Gods İnceleme!

Merhaba Oyungg ailesi, bugün sizlere Praey For The Gods oyununu inceledim. İyi okumalar.

Uzun zamandan beri Steam‘de merakla takip ettiğim oyunlardan biriydi kendisi. Sebebine gelirsek yayımladıkları videoda, içinde barındırdığı post apokaliptik distopya ögeleri, ve içerisinde bulundurduğu hayatta kalma ögeleri ile oldukça ilgi çekici duruyor. Şimdi dilerseniz oyun hakkında daha detaylı analize geçelim.

Oyun No Matter Studios tarafından geliştiriliyor ve Shadow of Colossus gibi bir oyundan esinlenerek yapılıyor. Bağımsız hatta yalnızca üç kişiden oluşan bu No Matter Studios’un, yapacağı iş oldukça merak uyandırıcı . Oyuna şöyle bir baktığınızda görsel kalitenin atmosferin ve kaplamaların oldukça iyi olduğunu görebiliyorsunuz. Sisli, puslu karlı, ormanlar şehirlerde gezerken karşımıza çıkan ilginç doğa dışı yaratıklar ile mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Gördüğümüz bu yaratıkların birer tanrı mı yoksa sıradan bir NPC olup olmadığına dair bir bilgi olmasa da ben oldukça merak etmiş durumdayım. Bütün bu yaratıklarla uğraşmak yetmiyormuş gibi soğuk ve açlık gibi ögelerle de mücadele etmeye çalışıyor olmamız oyuna bir zorluk daha ekliyor.

Hikayesi hakkında pek ipucu bulunmasa da, bildiğimiz kadarı ile Praey for Gods’ta sonsuz kışa neden olan şeyi bulmak için, yok olmakta olan dünyanın bir ucuna gönderiliyoruz. Ancak bizi kim ya da kimler gönderdi? Bizim özelliğimiz nedir? Herhangi bir bilgi mevcut değil. Oyunun oynayış videolarında yalnızca yay kullanımına yer verilmiş. Eğer oyun yalnızca yay kullanmak üzerine bir savaş mantığı var ise açıkçası biraz hayal kırıklığı yaratabilir. Lakin adeta boss savaşlarının olduğu bir yerde yalnızca yay ile avlanmak belli bir yerden sonra sıkıcı gelebilir. Bu gibi konularda hala akıllarda pek çok soru işareti bulunsa da çıkacağı tarih olan aralık ayında, oyuna bir göz atmakta fayda var.

Ayrıca ek olarak belirtmek gerekirse Bethesda ekibi bu oyuna bir dava açmış ve davayı kazanmış durumdalar. Davanın sebebi oyunun Prey ismini kullanıyor olması. Bethesda’nın dava açtığı stüdyo küçük bir şirket olduğu için maalesef davayı kaybetmiş ve dava sonunda, oyunun adı Prey for The Gods olacağına,  Praey for The Gods olarak değişmiştir. Bethesda‘nın isim konusunda bu kadar korkmasına anlam veremeyerek böyle küçük bir bağımsız yapımcıya karşı açtığı davayı içinde olayı oyun medyası şaşkınlıkla karşıladı.

Son olarak oyun 2017 Aralık ayında Steam’de yerini alacak kendisi yalnızca bilgisayara özel bir oyun olacağı için optimizasyon sorunları beklemiyorum. Oyunun kendisini Steam üzerinden bulabilir, hakkında ki bilgileri takip edebilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri ;

  • İşlemci : Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz ya da AMD CPU Phenom II X4 940.
  • Ram : 6 GB
  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7 ve üstü.
  • Ekran Kartı : Nvidia GPU GeForce GTX 660 ya da AMD GPU Radeon HD 7870
  • Boş alan : 20 GB

Yazıyı bize önerdiği için Can Göksel’e teşekkür ederiz. Youtube (Ayı Sakal) kanalına gitmek için Buraya tıkla.
Facebook grubumuza katılmayı unutmayın ? Buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi Oyunlar Oyungg ailesi!

Hakkında Zekican Aydın

Zekican Aydın, 17 yaşındayım Oyungg'de Yazar Koordinatörü ve yazarlık yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.