Ev / Haberler / Prison Break Yeni Sezon İçin İptal Haberi Geldi

Prison Break Yeni Sezon İçin İptal Haberi Geldi

PRISON BREAK: L-R: Wentworth Miller and Domimic Purcell in the all-new “Progeny” episode of PRISON BREAK airing Tuesday, May 23 (9:00-10:00 PM ET/PT) on FOX. CR:
Poster gg

Fox yapımı, sevilen Amerikan dizisi Prison Break’in içerisinde bulunduğumuz yıl yayınlanması beklenen 6. sezonu iptal edildi. Detaylar haberimizde.

2005 yılında yayın hayatına Fox’ta başlayan Prison Break, kadrosunda bulunan Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies gibi isimler ve çarpıcı hikayesiyle izleyiciler tarafından çok sevilmişti. Dizinin sevilen hikayesi şu şekilde: Michael Scofield , idam cezasına çarptırılan ağabeyini kurtarmak için hapisten kaçış planı tasarlar. Abisine ulaşmak için göstermelik bir soygun tasarlar ve hapis cezasına çarptırılır. Michael, bir şekilde ağabeyinin bulunduğu Fox River Eyalet Hapishanesi’ne kendisini göndertmeyi başarır. Bu sırada planlarını hayata geçirmek için revir doktoruna aşık olur.

 

İlk sezonuyla Emmy ödülüne “en iyi dizi” dalında aday olmayı başaran dizi, eleştirmenlere göre 5. sezonuyla izleyenleri hayal kırıklığına uğratmıştı. Yine de  geçtiğimiz yılın mart ayında 6. sezonun senaryosunu yazdığını belirten Amerikalı senarist Paul Scheuring, oyuncu kadrosunun eksikliğinden dolayı dizinin 6. sezon çekiminin 2019’a ertelendiğini söylemişti.

Geçtiğimiz yıl Fox‘un yaptığı açıklama ise, “Yeni bir sezonla buluşabilsek bile yakın bir gelecekte değil.” şeklindeydi. Bugün aldığımız habere göre bu yıl içerisinde yayınlanmaya başlayacağı düşünülen Prison Break‘in 6. sezonu iptal edildi. Böylece dizi hayranlarına veda etmiş oldu. Sinema haberlerimizin devamı için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Hakkında Berfin Ergin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.