Ev / Genel / PS5 3 Yıl Oyuncularla Buluşamayacak
Poster gg

PS5 3 Yıl Oyuncularla Buluşamayacak

Yaklaşık 1 hafta kadar önce Sony, PS4’ün kendi hayat döngüsünün son evresine girdğini açıkladıktan sonra oyuncu dünyasında PS5’in çıkmasına dair bir umut yeşermişti. Ta ki Sony’nin Playstaion bakanı John Kodera abimiz açıklama verene kadar. “Karşımızdaki 3 yılı bir sonraki adımı atmak için hazrılanacağız,” diye açıklamada bulunan Kodera, “daha yükseğe zıplamak için ayaklarımızın üzerine çömeleceğiz.” diyerek sözünü bitirdi.

Peki neden PS4 bu kadar iyi konumdayken kendi hayat döngüsünün sonuna geldi?

Geçenlerde yapılan açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla her ne kadar bizim açımızdan PS4 gayet iyi iş çıkarsa da, görünüşe göre Sony bu gidişattan hiç memnun değil. Şöyle ki, PS3’ün 80 milyon satmasından sonra PS4’ün sadece 79 milyon satabilmesi şirketi memnun etmemiş gibi gözüküyor. Muhtemelen PS4’ün hayat döngüsünün son ervesine girmesine ana sebep bu. Öte yandan, 2013’te çıkması nedeniyle daha sadece beşinci yılını dolduran PS4’ün tamamen sonlanması elbette beklenilemezdi. Zira 6-7 yıldan bir kez yeni nesil konsol çıkaran Sony için elbette 5 yıl kısa bir süre.

PS5 çıkmalı mı ve eğer çıkmalıysa beklentilerimiz neler olmalı?

Bu soruya cevap vermek oldukça zor. Çünkü şu anki oyunlar karşısında zorlanmayan PS4’ün yerini PS5’e vermesi gerekiyor mu, gerçekten bilmiyorum. Fakat şahsi kanaatime göre oyunların grafik özellikleri durmadan gelişmekte olduğu için 3 yıl sonra PS5 oyuncuların aradığı şey olabilir. İşe başka açıdan balarsak, Sony’nin PS5 hakkında iddialı açıklamalarını da göz önünde bulundurunca elbette, oyun yapımcılarını çok daha gerçekçi – bundan daha gerçekçi oyunlar yapılabilir mi, muamma – oyunlar yapmaya itebilir.

Hakkında Tahir Dövtelabi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.