Ev / Blog / PUBG Bugları Neden Düzeltilmiyor?

PUBG Bugları Neden Düzeltilmiyor?

Poster gg

Hepimizin büyük tutkusu olan PUBG ve belkide bizi bu büyük tutkumuzdan adım adım uzaklaştıran bugları… Gelin bu ufak görünen ama oyun zevkimize limon sıkan sorunlara bir göz atalım.

Peki, nasıl olur da temeli 2015 yılında atılan ve şu an açık ara dünyanın en çok oynanan oyunlarından olan  PUBG‘nin geliştiricileri hala bu lanet bugları çözemedi? Aslında bu bugları çözmek sandığınız kadar kolay değil. PUBG ve bugları için çalışan insanlar aslında durmadan oyunu oynuyorlar.

Oyunda 3 harita var ve bu haritalar çok büyük. Tüm bugları temizlemek için tüm dünyayı gezmeleri ve bu bugları tek tek düzeltmeleri gerekiyor. Aslında bug’ı bulunca düzeltmek zor iş değil. Tabii günde 50 bug bulursanız aynı olmuyor. İşte onların buldukları çözüm; ”Derecelendirme sistemi”. Buldukları veya onlara gönderilen bug raporlarını hızlıca inceleyen çalışanlar bu bugları önem derecesine sokuyorlar ve sadece en öncelikli bugları temizliyorlar. Geriye kalan buglar ise boş vakitte temizlenmek adına bekletilip hiçbir zaman temizlenmiyorlar. Çünkü onlara sıra gelene kadar çok daha önemli bir sürü bug var. Eeee tabii ki birde PUBG Mobile var. Neredeyse tüm  mobil oyuncuların oynadığı oyun, bence mobil için eğlenceli bir oyun.

Ancak o kadar oyuncu ve bu oyuncularla birlikte gelen bug var ki, hangisini düzeltsinler bilemiyorlar. E ne deseniz haklısınız bence de bu kadar para kazanan firmanın bu işe çözüm bulması gerekiyor ama bu onların da elinde olan bir şey değil.

Neyse değerli oyuncu arkadaşlarım, buraya kadar geldiyseniz sizden bir isteğim var, son günlerde mayın tarlasına dönüşmüş ve bir kitlenin ”BUG-G” dediği eşi benzeri bulunmayan bu oyunumuzdaki bugları, 5 saniyecik ayırarak reportlayalım. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, yakında bu ilginç buglarla ilgili bir yazı daha yazmayı planlıyorum.

Oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Sizden Gelenler

3 Yorumlar

  1. Güzel ve güncel bir soruya güzel bir hipotez sunayım:
    Geliştiriciler tuvalet kağıdı yerine para kullanmakla meşgul şu anda… Tuvalet kağıdına düştükleri anda bir çok bug düzelmiş olacak

    Linç is coming

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.