Ev / Haberler / Oyun Haberleri / PUBG Erangel Haritasında Değişiklikler Olacak
Valorant names

PUBG Erangel Haritasında Değişiklikler Olacak

Yaklaşık 2 yıl önce oyun dünyasına bir bomba gibi düşmüş PUBG için bugüne kadar bir çok yenilik getirildi, getirilmeye de devam ediyor. Bugün ise netleşen bir habere göre oyunun temel haritası olan Erangel üzerinde birkaç değişiklik yapılacak.

PlayerUnknown's Battlegrounds

PUBG Corp. Resmi Bir Açıklama Yayımladı

Tam üç gün önce (4 Mart 2019) Reddit üzerinde bir görsel paylaşıldı. Bu görsellerin oyunun test sunucusu klasörlerinden birinde bulunduğu söyleniyor. Görsellerin ilgi çeken kısmı ise Erangel haritası üzerinde işaretli noktaların bulunmasıydı. Bunun üzerine de farklı farklı teoriler yürütülmeye başlandı. Bu teorilerin ortak noktası ise Erangel haritası üzerinde bazı değişikliklerin olacağı fikriydi. Olaydan tam üç gün sonra da PUBG resmi internet sitesi üzerinden bir yazı yayımlandı. Bu yazıda da haritada değişiklikler olacağı doğrulanmış bulundu. Yayımlanan o yazıya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Erangel haritası PUBG erken erişim sürecindeyken bile oyuna temel olarak atanmıştı. Bugüne dek üzerinde çeşitli yenilikler de yapıldı. Ancak ilk haliyle de kıyaslanacak olursa değişen pek bir şeyin olmadığını fark edebiliriz. Getirilen güncellemeler ile haritadaki loot dengesi üzerinde yapılan değişiklikler diğerlerine göre daha ağır basmakta. Bugün yapılan açıklamada da bu gibi değişikliklere odaklanılacağı belirtilmiş. Yani haritadaki loot dengesi yeniden düzenlenecek ve yerleşim yerleri üzerinde de bazı oynamalar yapılacak gibi görünüyor. Yapılan açıklamada oyun içerisinde yapılan maçlarda gidişatı belirleyen bir unsurun da harita boyutları olduğu belirtilmiş. Biz de bu fikre katılıyoruz. Dolayısıyla geliştirici ekibin haritanın coğrafi yapısı üzerinde de küçük değişiklikler yapacağı tahminler arasında. Bu değişikliklere tepelerin yüksekliği veya düz arazilerin genişliği dahil olabilir diye düşünüyoruz.

Yenilikler Yapılırken Test Aşamasına Katılabiliriz

Bütün bunları zaman içinde deneyimleyerek görebileceğiz. Deneyimleme şansına sahip olabileceğiz çünkü yazıda “Daha heyecanlı olduğumuz kısım ise bu iyileştirmeyi sizlerle test etmek olacak.” açıklaması da yer alıyor. Bu da oyuncuları heyecanlandırabilir diye düşünüyoruz. Bizce ekibin oyunu yeniden canlandırabilmesi için çok çalışması gerekli. Özellikle oyuncu sayısının düşüşte olduğu bu dönemde çok daha önemli yeniliklerin getirilmesi PUBG için en büyük temennimiz.

Hakkında Heval Deniz Kaya

Gençliğinin baharında, biraz öğrenci, biraz müzisyen, azıcık da oyuncu. 17 yaşında, Oyungg'de yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.