Ev / Haberler / PUBG İsmi Cinayet İle Anılıyor!
Poster gg

PUBG İsmi Cinayet İle Anılıyor!

Her geçen gün oyuncu sayısını arttıran popüler oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds, ya da biz oyuncuların daha sık kullandığı hali ile PUBG, Rusya’da işlenen bir cinayet ile ilişkilendiriliyor. Haberin detaylarına birlikte göz atalım.
pubg cinayet

Haberin Detayları

Rusya’da yaşayan 15 yaşında bir genç tarafından işlenen cinayetin kurbanı 21 yaşındaki Daria Evdokimova isimli bir üniversite öğrencisi oldu. Alexey isimli genç tarafından takip edilen Evdokimova, ATM’den para çekmesinin ardından genç tarafından bıçaklanarak öldürüldü. 21 yaşındaki genç kadının ATM’den çektiği parayı da gasp eden genç olaydan sonra kayıplara karıştı. Olaydan kısa bir süre sonra evinde yakalanan katil zanlısının polis baskını sırasında PUBG oynadığı iddia edildi.
pubg cinayet

Ve Medyamıza Yansımaları…

Yaşanan korkunç olay bizim medyamız tarafından alışkın olduğumuz başlıklar ile servis edildi. ‘’Öldüren Oyun’’, ‘’Oyun Cinayeti’’ gibi başlıklar görmek biz oyuncular için oldukça sinir bozucu bir durum. Basında yer alan haberlerin çoğunda 15 yaşındaki katil zanlısının insan öldürme hissini merak ettiği için cinayet işlediğini itiraf ettiği ve favori video oyunu olan PUBG’nin senaryosunu uygulayarak bu merakını giderdiğinden bahsediyor. Zanlının yakalandığı sırada PUBG oynadığının özellikle belirtilmiş olması da ayrı bir mesele.

Oyun dünyasına aşina olan çoğu insanın bildiği gibi PUBG’nin senaryo itibari ile işlenen korkunç cinayetle herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. 100 kişinin uçaktan bir adaya atılması ve adaya indikten sonra çeşitli silahlar bularak hayatta son kalan insan olmaya çalışmak bildiğiniz gibi oyunun ana konusunu oluşturuyor. Yani katil hangi senaryoyu uygulayarak genç kadını öldürmüş meçhul.

Ancak böyle haberler maalesef artık biz oyuncuları şaşırtmıyor. Oyunlar hakkında yapılan yalan ve taraflı haberlerin birçok örneğini zaten daha önce hep birlikte gördük. Aslında konu hakkında söylenecek çok şey var. Fakat biz ne kadar anlatırsak anlatalım ana akım medya bunları anlamamakta ısrarcı olacak.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce medyamız oyunlar konusunda neden bu kadar önyargılı? Yorumlarda bizlerle paylaşın. Ayrıca oyun dünyasındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için Facebook grubumuza katılabilir, birbirinden eğlenceli içerikler için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Hakkında Beril Özge Danacı

5 yaşında Tomb Raider oynayan annemi gördüğümde işler çok değişti. Annem hala o güne lanet ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.