Ev / Blog / Puhu TV Kazanç Açısından Nasıl İlerliyor
Valorant names

Puhu TV Kazanç Açısından Nasıl İlerliyor

Ortaya koydukları projelerde hep usta yüzler ve başarılı çalışmalar görüyoruz. Peki PUHU zarar mı ediyor? Gelin yakından bir bakış atalım.

Netflix’in büyük patlamalar yapmasıyla Dünya genelinde yeni girişimler ortaya çıktı, birçok büyük şirketse bu girişimlerin yatırımcısı olarak rol oynuyor. Tabii büyükler liginde rekabetin de büyük olması kaçınılmaz tahmin edersiniz ki. Bu rekabetten dolayı da yeni akımda hep kaliteli işler ve yapımlarla karşılaşıyoruz. Kısacası izleyiciye yarıyor efendim, güzel oluyor rekabet. Aynı zamanda Türkiye Televizyonlarının saçma sapan yürüttükleri işleri ve kalitesizlikleri de katlanılmak zorunda olan unsurlar arasından siliniyor. Neyse konumuz bu değil, biz bugün farklı bir yöntem izleyen PUHU TV’den konuşacağız.

Neyi farklı Puhu’nun?

Netflix, Blu gibi projeler aylık ödeme planlı, deneme paketli işler yapıyorlar. Açıkça söylemek gerekirse illegal kullanım yolları ile ücretsiz kullanan da tonla insan var fakat bunu yapmayan insanlardan kazanç sağlamaya devam ediyorlar. Puhu ise biraz daha farklı, televizyon kanalları gibi araları reklamlarla doldurup kazançlarını reklamdan çıkarmaya çalışıyorlar. Ücretsiz ama bol reklamlı bir hizmet sunuyorlar kısacası. Diğer firmalar ile Puhu’yu ayıran en önemli unsur bu diyebiliriz.

Gelelim şu kazanç meselesine

Ücret almıyor olması ve reklam piyasasının da o kadar harika gitmiyor olması bana kalırsa Puhu’nun en büyük dezavantajı, hele bir de orijinal içerikler üretmeye çalışıp, bu işleri olabildiğince kaliteli yapmak için uğraşmaları büyük paralar harcadıkları anlamına geliyor. Yapımlarında Haluk Bilginer gibi, Serenay Sarıkaya ve Ozan Güven gibi isimler yer alıyor, ee gönül tokluğu ve internet dizilerinin yaygınlaşması amacıyla çalışmıyor bu insanlar. En azından sadece bunlar için çalışmıyorlar, çünkü para kazanmaları şart ve normalde de açıkta kalmayacak güçlü yüzler bu saydığımız isimler. Puhu bir şekilde bu yüzlerin de ödemelerini yapmalı değil mi? Peki nasıl kalkıyor altından?

Yazının başlarında dedik ya hani büyük şirketler bu girişimlerin yatırımcısı oluyor diye. Hah, işte Puhu’nun da başında böyle bir yatırımcı var. Doğuş Grubu altındaki markalardan birisi Puhu ve Doğuş bu işi sürdürmeye kararlı gözüküyor. Çünkü henüz yolun başında sayılırlar. İnsanlar gün geçtikçe Televizyon’dan kopup İnternete geçmeye devam ediyor. Puhu kaliteli işler yaparsa, kaliteli insanlar tarafından izleneceğinin bilincinde, kaliteli insanlar da malumunuz alım gücü daha yüksek insanlar aynı zamanda. Reklam verenler de bunun bilincinde olduğu için Puhu’nun reklam gelirleri her geçen gün yükselmeye devam edecektir ve eminim ki yakında zarardan çok daha fazla kazanç sağlayacaklardır. Ha bugün için sorarsanız evet, bence Doğuş’un zarar ettiği işleri arasında yer alıyor.

Hakkında Eran "AramdaJungle" Küçük

Buralarda bir şeyler yazıp çiziyor, Oyungg'de yönetici olarak yer alıyor, bir de Marmara Üniversitesinde Radyo, Televizyon ve Sinema okuyor. Öyle pek farklı bir yanı yok, 22 yaşında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.